Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Szpagat 2 czyli Demokracja Ludowa w PO

2014-02-11 19:20
Nie tak dawno, bo we wpisie z dnia 2013-11-13 pt Szpagat http://leszczyk.jg24.pl/?txt=72, opisałem bliską przyszłość polityczną członków PO w Jeleniej Górze.
I co? Sprawdziło się szybciej niż ktoś mógłby przypuszczać.
Oto „Schetynowcy” lecą na łeb i szyję. Z dużym prawdopodobieństwem, nie zobaczymy nikogo z nich w nowym sezonie: 2014-2018. A przynajmniej nie na swoich stanowiskach. Jedynie parlamentarzyści ze względu na kalendarz wyborczy nie zostaną pozbawieni poparcia struktur PO (hehe).
Do jesieni 2015;)


Na pytanie co się z nimi stanie, odpowiedział nam już były zastępca Marszałka Sejmiku. Osobiście lubię Pana Jerzego Łużniaka co nie zmienia faktu iż gdyby nie przynależność do tej samej partii co Dyrektor Książnicy Karkonoskiej/Prezydent Miasta to nie wiem czy znalazłby pracę w sektorze prywatnym w Jeleniej Górze.
A co z samym Panem Prezydentem? Przeca chyba nie ma wątpliwości iż Święta Bożego Narodzenia AD2014 spędzi już na tylko na jednym krześle, które obecnie ma zarezerwowane w Książnicy.
Wygodnie prawda?
Tu spadam.. a nie, nie jednak nie spadam:) Ja się przesiadam :!
A przynajmniej mam takie wrażenie iż się przesiadam.... bo przecież ktoś sprawuje nadzór nad Książnicą.
Uuu i nad Muzeum... hmmm
Czyżby to Ci sami ludzie, którzy teraz tak cofają ludziom Schetyny rekomendacje?
Wcale mnie nie cieszy Proszę Państwa fakt, iż komuś będzie gorzej pomimo tego iż dostaje niewspółmierne pensje do swoich działań i to z moich podatków. Mnie tylko interesuje fakt cóż Ci ludzie zrobią? Bo w Jeleniej Górze w ich wieku i z "doświadczeniem" raczej pracy nie znajdą.
Najprędzej przejdą na emerytury.
Kolejny prezydent miasta to będzie młody człowiek, który do emerytury ma jeszcze daleko o ile taką otrzyma. Więc teraz nastąpi czas jego i jego ludzi.
A Jego imię już dobrze znacie.

Galeria


Komentarze

Teddy @ 83.10.157.*

wysłany: 2014-02-11 23:23

No nie znamy - przynajmniej nie wszyscy. Jakie to imię? I najlepiej nazwisko od razu proszę podać.

W.L. :)

brrr @ 5.60.189.*

wysłany: 2014-02-12 09:17

sądzę, że w sprawach sądowych pracowników Książnicy z pracodawcą zapadnie wyrok "polityczny" tzn. sąd nie zauważy kto podpisał z pracownikami niezgodny z obowiązującym prawem regulamin, na którym budżet miasta stracił przez kilka lat kupę forsy; a stanowiska dyrektorskie są nadawane z klucza politycznego -więc prezydent nie musi się znać nawet na kierowaniu malutką firmą a co dopiero miastem

W.L.--Ale za kilka miesięcy (w niedalekiej przyszłości) pieczę przejmie inny już prezydent miasta, który to pan jest w opozycji do obecnego.

brrr @ 5.60.189.*

wysłany: 2014-02-12 09:39

ale wtedy wyrok będzie już prawomocny

Paweł Kucharski @ 78.8.47.*

wysłany: 2014-02-12 16:45

Niech się wybrańcy Narodu zajmą rządzeniem zamiast zadymami. Szumu może mniej, ale pożytku (dla Narodu) więcej.

Metody PO przypinają te z czasów tatarskich - mało, że w jasyr, to jeszcze dobić do końca.


W.L.--Czy Pan wierzy, że ludzie którzy od 1989 roku siedzą przy korycie, niezależnie od strony koryta, zaczną coś robić? Że oni oprócz otrzymywania posad z politycznego klucza potrafią coś jeszcze innego robić? Uważa Pan, że potrafią coś samodzielnie stworzyć, wykreować miejsce gdzie będzie się wytwarzać PKB? Wszyscy radni powinni być radnymi społecznymi, bez diet. Ci w Sejmiku również.

kazimierzp @ 83.26.45.*

wysłany: 2014-02-12 19:23

Wojciechu! Dlaczego z góry zakładasz, że wybory jesienne w Jeleniej Górze wygra platforma i jej jeszcze nie okreslony formalnie przedstawiciel. Jak znam życie, to naprawdę jeszcze nic nie wiadomo!:-)

W.L. Panie Kazimierzu, jak Pan dobrze posłucha jaskółek to Pan się dowie kto przebiera nogami;) I komu obiecano;)
Mam nadzieję iż nie wygra żadna partia w Jeleniej Górze, ani żadne ze stowarzyszeń obecnych na naszej lokalnej scenie politycznej. Słyszałem iż może się zawiązać bardzo ciekawa inicjatywa wyborcza, bardzo solidni ludzie i mam nadzieję że im się to uda:)

NICpoŃ @ 31.61.140.*

wysłany: 2014-02-13 08:55

Marszałek to województwa, a sejmiku to przewodniczący - powinien Pan to wiedzieć

W.L. Moja wina nic mnie nie usprawiedliwia. Marszałek tak jak i zastępcy są wybierani przez sejmik.

Paweł Kucharski @ 78.8.47.*

wysłany: 2014-02-13 09:23

Ja nie wierzę w nagłe olśnienie i cudowne przebudzenie zawodowych radnych, posłów, senatorów, ministrów, itp. Jednak na poziomie JG nie musimy przestrzegać tendencji centralnych. Tu nie musi wygrać ani PO ani PiS ani SLD - tu może wygrać RZUTKI, PRACOWITY SPECJALISTA spoza list partyjnych ale z wizją i ekipą do jej realizacji. Jeśli takiego nie znajdziemy, to pozostaniemy w kleszczach dotychczasowego układu PO-SLD i pochodne, bo PiS na poziomie JG nie ma poważnych kandydatów.W.L. Miejmy nadzieję iż tak się stanie. Z prywatnych rozmów wiem, że mieszkańcy są zmęczeni tymi samymi ludźmi i brakiem działań. Widzą jak się to wszystko rozsypuje, w 2013 roku z Polski wyjechało ponad 500 tys. ludzi. Przy tym tempie wyludniania Miasto Jelenia Góra zajmie jakieś najbardziej odległe miejsce z możliwych na mapie Polski pod każdym względem. Wiele osób zastanawia jak to jest możliwe, że miasto przy takim położeniu geopolitycznym tak się wyludnia?

Ramolek @ 5.60.37.*

wysłany: 2014-02-13 16:51

Kiedyś Ktoś, patrząc w lustro powiedział "gospodarka baranie". Teraz nie mamy ani ktosia ani lustra. Ktoś to osoba zaufania. Wszyscy tak opluci, że nie widać takiej osoby. Lustro to wolne media, ale u nas wciąż "komuna trzyma mocno" i nie widać na horyzoncie powiewu uwolnienia mediów i dostępu do informacji.
Panie Leszku zawsze tak jest, że w pierwszej kolejności tracą peryferia więc i Jelenia się zwija pierwsza. Kluczem do poprawy jest zmiana prawa w zakresie gospodarki. Trzeba uwolnić energię Polaków. Kiedyś to zrobili Rakowski z Wilczkiem i trochę się ruszyło. Później każdy kolejny rząd (oprócz Balcerowicza) coś przykręcił. Jak nie ma pracy to ludzie opuszczają małe miejscowości z małą gospodarką. Trzeba się z tym pogodzić albo wybrać posłów nie od kręcenia lodów ale z wizją zmian korzystnych dla małych miejscowości. Niestety wybieramy ludzi z Warszawy, a jak już kogoś z terenu to takich nijakich.
Co do spraw zarządzania zwijającą się Jelenią to warto zadbać o zmianę retoryki wyborczej. Kandydaci powinni być zmuszani do merytorycznej dyskusji o swoim programie. Są wzorce światowe. Szkoda, że u nas jak zwykle tylko ble, ble i kto z kim.

Paweł Kucharski @ 78.8.46.*

wysłany: 2014-02-13 18:03

No i Ramolek przemówił ludzkim głosem. Amen!

Duch Gór @ 188.29.165.*

wysłany: 2014-02-13 20:14

Czyli parada oszustów ruszyła stare bractwo zbolszewizowane,pod pretekstem że minister chce lasy sprywatyzować zbiera podpisy od ludzi na gminach ościennych,mówiąc wszystkim że lasy będą prywatne,i będzie obowiązywał całkowity zakaz wstępu do lasów państwowych,te podpisy będą wykorzystywane w innym celu PRZESTRZEGAM!!!!!! PODPISUJĄCYCH!!!!!!!!

bumcyk @ 83.10.111.*

wysłany: 2014-02-14 14:39

Mnie nie żal, że kilku działaczy straci posady od lat zajmowane, głownie dzięki politycznym układom. W mieście, gdzie trudno o pracę, jeśli jest to głownie nisko płatna, zdecydowanie poniżej oczekiwań, zasłużeni towarzysze dostawali sute synekury. Niech się teraz do uczciwej roboty biorą, to że uwierzyli, że władzy raz zdobytej nie oddadzą nigdy, cóż ich wina.

Paweł Kucharski @ 78.8.46.*

wysłany: 2014-02-15 09:28

A tu niespodzianka i mamy nowego, starego zastępcę prezydenta JG. Widać gdzie i jak głęboko okopuje się Zawiła. Widać było to również na otwarciu nowej it w JG po składzie przybyłych oficjeli.
O tej it to osobny temat - brak profesjonalizmu do potęgi n.

Szymon @ 81.187.253.*

wysłany: 2014-02-16 12:52

Dlaczego nikt mlody nie zorganizuje grupy na ktora mozna zaglosowac. Jak zaczna zmieniac miasto to wroce chociaz jestem juz osiem lat w UK. Wielu znajomych po latach tutaj zaczelo wracac do Jeleniej Gory i niestety po kilku miesiacach musieli wracac do UK. W Jeleniej Gorze ciezko o prace nawet za dwa tysiace jesli sie nie ma ukladow.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: