Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Szpagat

2013-11-13 10:50
Dżuma, cholera i wszelkie plagi spadły. Spadły i nie chcą samoistnie przejść, nie ma wiatru co przegoniłby morowe powietrze.
Nic się nie dzieje. No prawie.
Trwa właśnie trwanie w rozkroku... bardzo niebezpieczna jest ta pozycja. Może się ona zakończyć nieprzyjemnym szpagatem a wtedy szanse na przedłużenie (w tym przypadku) kadencji zerowe.
Zatem należy wykonać jakiś ruch, cofnąć jedną nogę lub dosunąć do pierwszej... trzeba się za kimś opowiedzieć.
Lecz za kim?
Sprawa Księcia na Wrocławiu do końca nie jest rozstrzygnięta. A gdy się okaże iż postawiono na nie tego konia nawet do muzeum czy książnicy nie pozwolą wrócić i nikt się nawet nie zapyta... nikt nie zapyta jak sobie poradzą. Tak jak nikt nie zapytał gdzie byli przez te lata uśpienia zanim jakimś cudem władza ponownie została dana. Wydawałoby się po wsze czasy.
A tutaj nagle książę Grzegorz popadł w niełaskę i dzielnica przypadnie Księciu Jackowi.
Można by chytrze swoim zastępcą zrobić zausznika Księcia Jacentego, ale hmm nie wiadomo jak się sprawa potoczy z Grzegorzem.... Może Grzegorz trzyma jeszcze jakieś ciekawostki w swoim dyktafonie... a wtedy wszystko może się obrócić w inna zupełnie stronę. „A wtedy niechybnie, przepadnę nie tylko ja, ale i Kasztelanka na Muzeum a i może kto więcej?”
I znowu nastaną czasy smuty.
Tak to jest jak ktoś popełni falstart.... gdyby dotychczasowy zastępca został tam gdzie był, kłopotu z wyborem nowego z odpowiedniej i silniejszej frakcji nie byłoby problemu. A tak, to nadal rozkrok, a nogi cierpną. Miasto nie ma resortowego zastępcy już któryś miesiąc i należy zadać pytanie: kto teraz tych spraw pilnuje?
Przeczekiwanie burzy w PO kosztuje nas, mieszkańców wiele.... ciekawe czy przy swoich układankach prezydent miasta wziął to pod uwagę?
Raczej nie.
Do tej pory dał nam wiele przykładów, iż mieszkańcy nie są potrzebni do tego aby móc zasiadać wygodnie w ratuszu. No może przy wyborach przyjdzie myśl iż faktycznie, tutaj są jacyś ludzie i oni muszą głosować! Najlepiej na jaśnie oświeconą PO i wskazanego kandydata na prezydenta. A jak się do tej pory okazywało to fraszka.
Aby wygrać nie potrzeba wiele... należy trzymać się dotychczasowego scenariusza działań czyli... postraszy się PiSem, nic to że ta partia nigdy w Jeleniej Górze nie rządziła. Tutaj działa system na Babę Jagę, "nie rób czegoś moje dziecko bo przyjdzie Baba Jaga i cię zje!" Tutaj działa to tak: Przyjdzie Macierewicz i cię zje! Przyjdzie Kaczyński i cię zje! Przyjdzie....
Tylko iż te Baby Jagi nie mają wpływu na: ceny biletów MZK, ceny wody, ceny śmieci, ilości szkół, jakości życia, dotacji na kulturę, ilości nowych miejsc pracy.
Ma na to wpływ obecna władza Platformy Obywatelskiej na czele z Prezydentem Miasta, większością w Radzie Miasta, w sejmiku, Sejmie, Premierem i Prezydentem RP.

Więc chyba czas przestać bać się Baby Jagi a czas pogonić uzurpatorów.

Galeria


Komentarze

bumcyk @ 83.30.135.*

wysłany: 2013-11-13 16:01

Niedługo zaśpiewają, miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór, ostał Ci się jeno sznur.

zBIGs @ 217.226.134.*

wysłany: 2013-11-13 16:32

jak można wciskać tzw ciemnotę, że PiS nie rządził !!! Przecież rządził i to nie Jelenią Górą ale całym krajem.Jak szybko to się skończyło,wszyscy widzieliśmy. Tam gdzie SAMOrządność należy postawić szlaban dla szyldów takich jak PiS,PO,PSL,SLD ... Szyld jeszcze nigdy nic nie zrobił dobrego oprócz szczucia jednych na drugich.W interesie mieszkańca jest mieć GOSPODARZA, o którego mogą ubiegać się szyldy,a nie odwrotnie jak to ma miejsce teraz.

W.L.--- Jak zwykle: rządził ale.... ale dwa lata a nie sześć i nie w Jeleniej Górze, staram się Państwa przekonać do niegłosowania na PO bo PiS, co tam PiS, bardziej co Platforma zrobiła mając czas... nic. Dlatego czas przestać głosować na PO, a na kogo Państwo zagłosują to już Państwa sprawa.

Paweł Kucharski @ 78.10.106.*

wysłany: 2013-11-13 18:15

Dziś przeczytałem, że największym błędem jest wybieranie mniejszego zła, a do tego Pan nawołuje. Trzeba przełamać ten popisowski dwugłos i dopisać jakiś chórek z trzecim głosem.

Tamci wszyscy już byli (że zacytuję wspaniałego pupila Kaczyńskiego) i są nadal i co pokazują - figę nam wszystkim. Tak więc nie należy udawać i dać się zwieść opowieściom, że jak ja przyjdę, to natychmiast, wszystko jak za dotknięciem różdżki, będzie wspaniałe. Pytam tylko, co to i jak to ma być i z czego ta poprawa ma wynikać.


W.L.--- Panie Pawle, kiedy mam do wyboru dżumę i cholerę to wybiorę zawsze mniejsze zło i cierpienie, fakt wolałbym grypę. Ale jeśli nie ma?
Ja nie wracam więc nie będzie lepiej:) Trzeba będzie polegać na innych. Wspomnę tylko iż ulica Wyczółkowskiego o której remont wnioskowałem już w 2006 roku nadal jest w stanie ruiny. Basenów przy SP10 i SP6 jak nie było tak nie ma a były wnioski mojej komisji o to. Jak mamy mieć postępy w sporcie i zdrową dzieci oraz młodzież skoro nie buduje się przyszkolnych krótkich basenów. Od 2006 nie pojawił się inwestor przy Spółdzielczej, nie mówię o już działających firmach. Mogę tak wymieniać i wymieniać....
Tylko po co. Dzięki obecnym rządom, Jelenia Góra jest spychana na mapie Polski i Dolnego Śląska tam gdzie była spychana w średniowieczu, w niebyt. Wtedy tutaj zawracały ptaki i wygląda na to iż po latach rozkwitu rozpoczętego dzięki lniarstwu teraz wracamy do punktu wyjścia. Ni drogi, ni turystyki, ni przemysłu, ni centrum HI-TECH.

Marian @ 78.88.147.*

wysłany: 2013-11-13 23:04

Panie Wojciechu,dokładnie tym postem przekonał mnie Pan abym w następnych wyborach znów zagłosował na PO. Bo ja właśnie tak wyobrażam sobie rządy PISu: trochę chaosu, trochę bełkotu, trochę ideologii, trochę teorii spiskowych, trochę kłótni z sąsiadami Polski i zero rozwoju naszego kraju. Ale pewnie paru narzekaczy i malkontentów Pan przekona. Pozdr.


W.L.---Rozumiem Panie Marianie, iż wytykanie korupcji politycznej oraz indolencji w rządzeniu państwem jest powodem do ponownego wybory tej samej partii.
Wiem Pan, jeśli będzie praca, płaca i możliwość normalnego życia to społeczeństwo chętnie przystąpi na takie warunki jakie wg. Pana proponuje największa partia opozycyjna. Jeśli będzie Pan przeszkadza teoria spiskowa, bełkot i chaos a będzie Pan godziwie zarabiać a podatki będą rozsądne. Będzie Pan funkcjonować bez obawy o przyszłość to tv z narzekaczami i malkontentami może Pan zawsze wyłączyć. Społeczeństwo interesują konkrety.
PO dużo mówi ale kompletnie niczego nie zrobiła. A co do istnienia Polski w trakcie jej rządów na arenie międzynarodowej, to proszę mi wierzyć że praktycznie w ciągu roku w zagranicznych mediach pojawia się zaledwie kilka wzmianek o nas. Z nami się nikt nie liczy i nikogo nie obchodzimy, nawet jeśli zostaje obrzucona polska czy rosyjska ambasada. Jesteśmy tam, gdzie nasze miejsce w rankingu FIFA.

jasnowidz @ 188.29.166.*

wysłany: 2013-11-13 23:29

Witam,niezły wpis,lecz po winien pan dodać że jedna partia zwycięży.bo ludziom przejadło się Partyjne Oszustwo

maj @ 37.47.2.*

wysłany: 2013-11-14 09:04

calosc byla ok do momentu "Przyjdzie Macierewicz i cię zje"
tak, ludzie nie chca takiego oszoloma, nawet gdyby zapewnil, ze bilety beda po 1 zl
"czas przestać bać się Baby Jagi" nie, tu nie chodzi o bojazn tylko o wstyd
czy tak trudno zrozumiec, ze ludzie sie wstydza (nie boja) takich ludzi?
on, poslanka PIS, ktora ostatnio miala odwiedzic JG, poslanka Anna (z domu Krzysztof) itp

Paweł Kucharski @ 78.10.106.*

wysłany: 2013-11-14 11:10

Bardzo trafnie Pan wymienia zaniechania, ale jaka gwarancja, że Pani Machałek z Panem Szymańskim to wszystko załatwią.
Do tej pory milczą na temat swoich planów i dróg ich realizacji. Tak więc w ciemno, to jaką mamy gwarancję? My już wybieraliśmy, bo miły, bo inteligentny, bo pracownik naukowy - teraz musimy, bo specjalista i bo ma program, który nas przekonuje i otwiera perspektywy.

jasnowidz @ 188.29.166.*

wysłany: 2013-11-14 21:11

P0 wiem tak zapłaciłeś uczciwie za te żerdzie co twoją POsiadłość ogradzają PO wiem tak nie nie zapłaciłeś
!!!.

jasnowidz @ 188.29.166.*

wysłany: 2013-11-14 21:13

i PO wiem tak koniec z programami łupienie zagranicznych inwestorów:)
.Mandat 500 zł

bumcyk @ 83.10.227.*

wysłany: 2013-11-14 22:07

Szanowny Panie Pawle po obecnym piekle to i czyściec z posłanką Machałek i radnym Szymańskim będzie rajem.

jasnowidz @ 188.29.166.*

wysłany: 2013-11-15 08:59

Panie Kucharski na pan Po kwitowanie

jasnowidz @ 188.29.166.*

wysłany: 2013-11-15 09:36

Moge opwiedziec na swatch blogach.o sprawach sadowych,o tym jak moje dziecko trafilo do rodziny zastempczej,a ramo bylo molestowane.?o jak sasiad policjant tejo rodziny msci sie na ojcu.

pyr @ 62.21.55.*

wysłany: 2013-11-20 14:29

Wojtek zobacz jakie powiazania maja ludzie z PO w Jeleniej Gorze z firmami w Jeleniej. Dobrze wiesz tez jak dziala wszystko w tym miescie. Szkoda ze nikt np nie powie jak dziala np komisja mieszkaniowa .

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: