Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

W szpitalu zarażają niemowlęta RSV

2021-12-26 21:56
Na oddziale pediatrii jeleniogórskiego szpitala, kładzie się świadomie dzieci zdrowe razem z dziećmi zakażonymi wirusem RSV. Skutkiem czego, jest zakażenie wirusem RSV u 6-tygodniowego niemowlęcia. Dziecku podawany jest tlen oraz kroplówki.
Czym jest wirus RSV?
Wirus RSV jest częstą przyczyną infekcji górnych dróg oddechowych i płuc. Atakuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.
U niemowląt najczęściej powoduje groźne zapalenie oskrzeli, a w cięższych przypadkach płuc. Zakażenie może doprowadzić nawet do niewydolności oddechowej albo do astmy oskrzelowej.
(2) "U niemowląt poniżej 3 miesiąca życia choroba może przebiegać z bezdechami i niewydolnością oddechową. Kolejnym ważnym czynnikiem ryzyka ciężkiego przebiegu zapalenia oskrzelików jest wcześniactwo, szczególnie po przebytym noworodkowym zespole zaburzeń oddychania."

15 grudnia skierowano dziecko w wieku 6 tygodni na SOR Pediatryczny jeleniogórskiego szpitala.
Dziecko wypisano ze szpitala 20 grudnia z objawami w postaci "'szmerów' na oskrzelach do leczenia domowego".
Dziecko zostało przebadane podczas przyjęcia na oddział pediatryczny pod kątem zakażenia COVID-19 oraz RSV, wynik negatywny w obu przypadkach. Przez cały czas pobytu na oddziale, dziecko przebywało w pokoju razem z dzieckiem zakażonym RSV mającym tego zakażenia objawy.
Na pytanie skierowane zarówno do lekarzy jak też do pozostałego personelu na oddziale zajmującego się dzieckiem: czy zdrowe dziecko powinno przebywać
w jednym pomieszczeniu z zakażonym dzieckiem, padała odpowiedź: iż nie ma takiej możliwości aby się zaraziły bez bezpośredniego kontaktu.
Poniżej przedstawiam zalecenia w postępowaniu z RSV:

1. Zalecenia Konsultanta Krajowego w dziedzinie Pediatrii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Neonatologii w zakresie zasad zapobiegania zakażeniom wirusa RS w grupach wysokiego ryzyka
"Proponowany sposób postępowania
Postępowanie profilaktyczne
Na podstawie dotychczasowych doświadczeń bardzo istotnym elementem zapobiegania zakażeniom RSV jest edukacja rodziców, opiekunów i personelu medycznego dotycząca zmniejszania ryzyka ekspozycji i przenoszenia wirusa."

oraz

2. "Kluczowe znaczenie dla zapobiegania szpitalnym zakażeniom RSV ma staranna higiena rąk i izolacja chorych. CDC opublikowało przegląd piśmiennictwa dotyczącego higieny rąk, na podstawie którego opracowano zalecenia dotyczące mycia rąk i stosowania płynów antyseptycznych przez chorych na zapalenie oskrzelików i osoby z otoczenia. Ręce należy myć po każdym bezpośrednim kontakcie z chorym, po zdjęciu rękawiczek i po kontakcie z przedmiotami znajdującymi się w bezpośrednim otoczeniu chorego. Jeśli ręce nie zostały w widoczny sposób zabrudzone, wystarczy przetrzeć dłonie alkoholowym środkiem antyseptycznym. Alternatywą jest dokładne umycie rąk. Dodatkowe metody kontroli zakażeń szpitalnych to: częste zmienianie rękawiczek, noszenie maseczek podczas bezpośredniego kontaktu z chorym oraz izolowanie poszczególnych chorych lub grup chorych RSV dodatnich i przydzielanie do opieki nad nimi personelu niemającego kontaktu z innymi chorymi. W kontaktach z chorymi na zapalenie oskrzelików wszyscy lekarze powinni dawać przykład przestrzegania zasad higieny rąk i je propagować. Lekarze muszą znać aktualne zasady profilaktyki i leczenia zapalenia oskrzelików obowiązujące w instytucji, w której pracują."

W nocy z 23 na 24 grudnia dziecko ponownie trafiło na SOR Pediatryczny jeleniogórskiego szpitala,
z niską saturacją, po wymiotach powodowanych spazmatycznym kaszlem.
Przypomnę: dziecko mające raptem 7 tygodni.

25 grudnia okazało się, iż dziecko zostało zakażone wirusem RSV. Pomimo tego, iż 90% oddziału było wolne, położono do tego dziecka, do tego samego pokoju, dopiero co przyjęte zdrowe dziecko
(nie mające zakażenia RSV)...

Zatem przez celowe działanie, w postaci umieszczania zdrowych i chorych dzieci
w tym samym pomieszczeniu, doprowadzono do zakażenia przynajmniej jednego dziecka wirusem RSV.
Obecnie zgłaszają się kolejni rodzice z podobnymi historiami jakie miały miejsce na jeleniogórskiej pediatrii.

Nie jest to oczywiście koniec tej sprawy.
Proszę o kontakt rodziców dzieci, które zostały zarażone nie tylko wirusem RSV ale też innymi w WCSKJ, jak też w temacie warunków panujących na oddziale pediatrycznym: wojciech.leszczyk@gmail.com
Ktoś z lenistwa lub głupoty postanowił narażać życie i zdrowie najmniejszych, bezbronnych dzieci.

Aby skomentować całą tę sytuację, posłużę się cytatem:

"Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić państwa (org.: pańskie) postępowanie"

C.K. Dezerterzy reż. J. Majewski

Ad.1 http://www.korektorzdrowia.pl/wp-content/uploads/zalecenia-neonatologia-kl-11.09.12.pdf
Opracował Zespół Ekspertów w składzie:
- prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz, dr n. med. Marek Migdał
Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", Warszawa
- prof. dr hab. n. med. Janusz Gadzinowski, dr n. med. Jan Mazela
Akademia Medyczna, Poznań
- prof. dr hab. n. med. Jacek Pietrzyk
Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński, Kraków
- prof. dr hab. n. med. Urszula Godula-Stuglik
Akademia Medyczna, Zabrze
- doc. dr hab. n. med. Jacek Wysocki, dr n. med. Mariola Schwartz
Specjalistyczny ZOZ nad Matką i Dzieckiem, Poznań
- doc. dr hab. n. med. Andrzej Piotrowski
Akademia Medyczna, Łódź
- dr n. med. Piotr Korbal
Wojewódzki Szpital Zespolony, Bydgoszcz
- dr n. med. Andrzej Pogorzelski
Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, Rabka
- dr n. med. Ewa Gulczyńska
Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki", Łódź
Ad.2 Artykuł ukazał się oryginalnie w Pediatrics in Review, Vol. 30, No. 10, October 2009, p. 386: Bronchiolitis, wydawanym przez American Academy of Pediatrics (AAP).
Polska wersja publikowana przez Medical Tribune Polska

Komentarze

BomBom @ 188.33.225.*

wysłany: 2021-12-27 10:09

Powinny polecieć głowy za ten bajzel jeśli tak było. A pozew do sądu

anonimous @ 159.205.7.*

wysłany: 2021-12-28 09:13

Tytuł sugeruje zmasowaną akcję w szpitalu... Na miejscu szpitala pozwałbym Pana za zniesławienie....

W.L. tytuł stwierdza fakt, w szpitalu na skutek braku instrukcji postępowania z osobami zarażonymi wirusem RSV (instrukcje w innych szpitalach nakazują postępowanie identyczne jak przy COVID-19, izolację, kohortowanie), umieszcza się niemowlęta w miejscach gdzie znajdują się zarażone wirusem RSV dzieci. Starszym dzieciom ten wirus nie zagraża aż w takim stopniu jak w przypadku tych poniżej 6 m.ż..

Zalecenia Konsultanta Krajowego w dziedzinie Pediatrii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Neonatologii w zakresie zasad zapobiegania zakażeniom wirusa RS w grupach wysokiego ryzyka:

"Na podstawie dotychczasowych doświadczeń bardzo istotnym elementem zapobiegania zakażeniom RSV jest edukacja rodziców, opiekunów i personelu medycznego dotycząca zmniejszania ryzyka ekspozycji i przenoszenia wirusa. (...) konieczne jest stosowanie takich prostych zaleceń, jak częste mycie rąk, unikanie kontaktu ze starszymi dziećmi, zmniejszenie ekspozycji na dym tytoniowy (bierne palenie). W miarę możliwości powinno unikać się także przebywania w dużych zbiorowościach (np. żłobki)."
"Obecnie, coraz częściej podkreśla się związek pomiędzy ryzykiem wystąpienia astmy oskrzelowej, a przebyciem we wczesnym okresie niemowlęcym zakażenia RSV."

W tym przypadku świadomie umieszczono zdrowe dziecko w pokoju razem z zakażonym, pomimo zgłaszanych protestów i wątpliwości przez rodziców.
Prokuratura ustali fakty.

jeżyk @ 188.33.233.*

wysłany: 2021-12-28 12:06

Jakieś bzdury piszesz! !!

W.L. dziecko pod tlenem to nie jest bzdura.

Dość @ 37.30.116.*

wysłany: 2022-01-03 21:38

Rodzice niemowlaków niech piszą o odszkodowania szpital powinien za to odpowiedzieć prawnie to jest skazanie dzieci na kalectwo czy w końcu prokuratura się tym zajmie też mam niemowlę na tym oddziale jak mu się coś stanie nie podaruje , niestety to nie bzdury to czysta prawda jest

Wyborca @ 176.114.238.*

wysłany: 2022-01-10 13:08

Czy złożył Pan zawiadomienie do Prokuratury w tej sprawie?

Dorka @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-18 10:15

No i sprawa wreszcie idzie w dobrym kierunku. Jestem w Prokuraturze.Dostalam wezwanie w tej sprawie jako swiadek. Moje dziecko tez zostalo zarazone.... W tamtym czasie...

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: