Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Nasz Drogi Prezydent Miasta - oświadczenie

2021-11-24 09:42
[left]Pan prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak w wydanym oświadczeniu w sprawie ostatniego wzrostu opłat abonamentowych, wprowadzonych przez Przedsiębiorstwo WODNIK Sp. z o.o., informuje, iż podwyżka ta jest "znacząca i dotkliwa".
Pisze w oświadczeniu również: "zwróciłem się do Zarządu Spółki o poddanie dogłębnej analizie możliwości wdrożenia większego zróżnicowania podwyżki w stosunku do podmiotów różnej wielkości." Nasuwa się zatem pytanie, co Pan Prezydent robił do tej pory? Nie interesował się jako nadzór właścicielski kondycją Spółki? A może razem z Zarządem Spółki liczył na to, że wprowadzone podwyżki jakoś uda się przepchnąć i nikt specjalnie nie będzie się przeciw nim buntować?

W kolejnym zdaniu Pan Łużniak stwierdza: "(...)Moim zdaniem bowiem wprowadzenie tylko dwóch wysokości abonamentów może być krzywdzące dla mniejszych firm, które będą w tym przypadku ponosić nieuzasadnione ekonomicznie koszty,(...). Czyżby Spółka dorzucała odbiorcom końcowym koszty wygenerowane w zupełnie innym miejscu przez kogoś innego? A może to Spółka generuje zbyt duże koszty funkcjonowania np. administracji a koszty techniczne nie wzrastają w tak znaczącym stopniu?
Na końcu oświadczenia prezydent miasta podsumowuje:
"Otrzymałem zapewnienie, że Zarząd Spółki "WODNIK" dokona raz jeszcze analizy skutków ekonomicznych podjętych przez siebie decyzji. Przedstawi bardziej zdywersyfikowany system podwyżki opłat abonamentowych, co będzie rozwiązaniem racjonalnym, uwzględniającym wielkość podmiotów, a przez co - bardziej sprawiedliwym.
Informację w tej sprawie Zarząd Spółki "WODNIK" przedstawi w najbliższym czasie."
A jeszcze wcześniej w oświadczeniu napisał:
"Wodnik", podobnie jak inne spółki miejskie są zakładami autonomicznymi, zarządzanymi samodzielnie, stąd bezpośrednie interwencje samorządu w takich sytuacjach są - w świetle przepisów prawa - niemożliwe."
Ale jak interwencje nie są możliwe, jak Pan prezydent Łużniak zwraca się do Spółki aby zweryfikowała swoje taryfy tak aby były "sprawiedliwe"? A kiedy Spółka drogą ciężkiej i mozolnej analizy zmieni taryfy na bardziej prokonsumenckie? W jednym miejscu oświadczenia stwierdza się, iż władze miasta chcą poznać tylko przyczyny podwyżek a w innym, iż czekają na ustalenie sprawiedliwej opłaty, sugerując pewne rozwiązania... I tutaj radni mają pole do popisu aby czuwać nad tymi zmianami i nad tym aby nie miała miejsce sytuacja z ręcznym sterowaniem spółkami miejskimi z ratusza. A jeśli Spółka potrzebuje sugestii
z zewnątrz, już po dokonaniu zmian, to pojawia się pytanie co do tego czy Spółką kierują osoby mające do tego predyspozycje? Czy po wprowadzeniu innego taryfikatora, nie ucierpią finanse Spółki? Kto pokryje braki wpływów z tytułu opłat, które przez taki manewr powstaną? Czy to nie będzie działanie na szkodę Spółki? Czy będzie to działanie win-win?
I na koniec, czy gdyby Pan Grzegorz Stankiewicz, nie zadzwonił do Pana prezydenta Jerzego Łużniaka w sprawie wysokości opłat abonamentowych, to czy prezydent miasta interweniowałby sam z siebie czy potrzebuje kogoś aby ktoś wskazał odpowiednie działanie palcem? Jeśli tak, to co to za prezydent?[/left]

Galeria


Komentarze

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-24 16:46

Brawo Grzegorz Stankiewicz! Nareszcie ktoś kto zamiast Pluć i Szczuć, rozmawia jak obywatel z władzą. Kto taki ten pan Stankiewicz?

Piotr P. @ 5.173.249.*

wysłany: 2021-11-25 06:41

Ewidentnie nie radzą sobie z zarządzaniem miastem. Wszystko się rozchodzi w placach. Remonty dróg horrendalnie drogie, praktycznie kosztują dwa razy więcej niż zakladano. Nie nigdy takiej nieudolności w zarządzaniu jak obecnie.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: