Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Quiz drogowy 2

2016-08-24 18:43
Od zakończenia prac (jakiś tajnych, miejsce prac było szczelnie zakryte przed ciekawskimi) na moście nad Bobrem, łączącym ulicę Mostową z ulicą Grunwaldzką minęło już kawał lata.
Na czas owego remontu, na wysokości szkoły tańca, umieszczono żółte pasy dla przechodniów. Dodajmy iż zostały umieszczone w miejscu niebezpiecznym, dopiero na drugi dzień po ich umieszczeniu zamontowano znaki pionowe, które mogli zauważyć jadący od strony ulicy Mostowej. Same pasy nie były i nadal nie są widoczne z powodu konstrukcji mostu.
I teraz najważniejsze, remontu nie ma już ho ho a z znaki poziome w postaci pasów nadal są, znaków pionowych nie ma - łatwo odkręcić dwie śruby.
Powstał za to kompletny bajzel drogowy, co ma zrobić kierowca w takiej sytuacji?
Kto poniesie winę za ewentualne wypadki?
Widać jak wiele osób, usiłuje przejść w tym miejscu sugerując się żółtymi pasami.
Fakt, żółte znaki na jezdni są przed białymi jak to wynika z KD, ale są one niewidoczne od jednej strony i kierowca nie ma szansy na to aby na czas bezpiecznie wyhamować.
Remont zakończony a niechlujstwo pozostało.
Za to na ulicy Wincentego Pola, prace były (a może nadal są) prowadzone a znaki poziome żółte jako pasy dla pieszych bardzo szybko się "zużyły". Ledwie widoczne prowadziły zainteresowanych na drugą stronę jedni.

W Jeleniej Górze czas płynie inaczej, albo samo się zrobi, albo samo się zmyje, albo będzie wypadek i ktoś za to odpowie.

Komentarze

Internet .Taxi XXX @ 188.29.164.*

wysłany: 2016-08-24 21:37

Kolego Atlntic . Może Cie podrzucić ? 😃

Rick @ 83.22.171.*

wysłany: 2016-08-25 10:19

Czego innego po tej władzy w ratuszu można się spodziewać

W.L. - nie wiem czy to Ratusz czy powiat czy też to nie jest droga wojewódzka, ważne że ten kto zajmował się tym remontem, swoim niedbalstwem powoduje zagrożenie.

pm @ 77.112.36.*

wysłany: 2016-08-28 09:34

W mojej opinii - o ile dobrze kojarzę miejsce - nie ma to związku z remontem mostu, lecz Lidla. I jest to przejście, które powstało m.in. na potrzeby pracowników owej budowy, którzy stacjonują/stacjonowali w kontenerach po drugiej stronie ulicy (koło BP). Ale mogę być w błędzie. Co do widoczności pasów - to inna kwestia.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: