Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Jak dobrze mieć sąsiada

2014-02-22 09:29
Aby było to jasne, strzelanie do ludzi to barbarzyństwo i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Nie wiem od kiedy ludzkość uznała, do tego błędnie, iż silny sąsiad na mapie to same korzyści dla danego państwa i narodu. Skąd takie irracjonalne i dziecinne teorie: silny sąsiad to silne będzie i nasze państwo.
Bzdura.
Przez setki i tysiące lat, dla każdego państwa otoczonego silniejszymi sąsiadami takie sytuacje miły tragiczny finał. Sąsiedzi w miarę jedzenia, nabierali apetytu i chcieli więcej. Prędzej czy później potrzebowali więcej miejsca. Dla Polski na przestrzeni ostatnich ponad dwustu lat, dwukrotnie kończyło się to fatalnie. Obecnie pomimo całej otoczki europejskości, tolerancji, wzajemnej pomocy i innych wydumanych formułek, jesteśmy w sytuacji gdzie: złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma.
Pomimo tego, iż Zimna Wojna się zakończyła (teoretycznie) to wszyscy się do siebie uśmiechają a każdy trzyma ukrytą pałkę za plecami. Nie są to żadne moje wydumane opowieści.
W historii świata i Europy nie było sytuacji aby przez tak długi czas nie było konfliktu w Europie. To jest wbrew naturze.
Mieszkańcy UE, w których są już miliony Muzułmanów, nie chcą ich. Nikt głośno o tym nie mówi, ale wystarczy zapytać nieoficjalnie zaufane osoby i wtedy wyjdzie cała tolerancja i europejskość.
Europę w niedalekiej perspektywie czeka nowa wiosna ludów. I to pewne. Nastąpiło przegrzanie, na różnych polach w Europie i niezadowolenie z utraty suwerenności na rzecz Brukseli narasta.

I gdzie w tym wszystkim jest Ukraina? Na co komu w UE Ukraina? Ile pieniędzy trzeba w nią w wpompować. Ile Polska na tym straci dotacji z UE budując sobie silnego sąsiada u którego żywe są silne organizacje nacjonalistyczne. Chyba równie agresywne i barbarzyńskie jak te z terenu Bałkanów, np. Serbskie które po wybuchu wojny w byłej Jugosławii na dobrą sprawę doprowadziły do śmierci setki tysięcy ludzi. Pominę opinie Polaków o UPA, ostatnio oglądałem brytyjski dokument o organizacjach kolaborujących z Niemcami w trakcie II Wojny Światowej. UPA to była zwykła organizacja faszystowska, która powinna już dawno zostać zdelegalizowana, i to powinno być jedno z żądań UE w trakcie rozmów stowarzyszeniowych. To tak samo jakby w Niemczech nadal funkcjonowało NSDAP. A tymczasem flagi UPA powiewają na Majdanie.
Powinniśmy Ukrainie pomóc zatrzymać falę przemocy na ulicach ale nie powinniśmy pomagać w budowie silnego państwa Ukraińskiego bo to nie jest w naszym interesie! I żadne wydumane analizy polityczne tego nie zmienią. To są setki lat historii i doświadczeń.
Sikorski triumfalnie wczoraj ogłosił, (prawie tak samo jak Wałęsa kiedy mówi iż sam obalił komunizm) iż takie rozwiązanie jest najlepsze, najwartościowsze. I to on tego dokonał, geniusz.

Tylko Panie Sikorski, Pan działa w interesie Niemiec czy innego państwa, bo Ukrainy z pewności nie.
I Polski również, po co nam silna Ukraina tuż za ścianą panie Sikorski? Niemcy Pana podpuścili i wysłali przed szereg, jest Pan marionetką, szkodnikiem.
Wie Pan Panie Sikorski co się teraz stanie? Po ustabilizowaniu sytuacji na Ukrainie, Niemcy w różny sposób zaczną pompować pieniądze w Ukrainę. I to nie dla tego, że są tacy wspaniałomyślni, oni mają w tym swój z góry upatrzony interes.
W roku 2050, będziemy od zachodu graniczyć z Niemcami z 90mln obywateli a od wschodu z Ukrainą, która będzie mieć 55mln obywateli. A my pośrodku z 32mln i to jak będzie dobrze.

Często się zastanawiam, dlaczego nie mamy przywódców na miarę tych z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Panie Sikorski zajmij się Pan tym, aby Pańscy rodacy wrócili do Polski. Broń ich przed prześladowaniami w innych państwach, rzekomo tak tolerancyjnych i należących do UE.

Strzały z karabinów w Kijowie ustały, powinniśmy to zostawić i niech radzą sobie sami. Bo Panie Sikorski, jeśli Donald Tusk to jest chłopiec w krótkich spodenkach przy Angeli Merkel to kim Pan jest?

Komentarze

Ramolek @ 46.215.75.*

wysłany: 2014-02-22 12:31

Panie Wojtku nie wiem czy Pan należy do jakiejś partii politycznej, ale gdyby przypadkiem tak było, to na miejscu szefa tej partii za słowa "W historii świata i Europy nie było sytuacji aby przez tak długi czas nie było konfliktu w Europie. To jest wbrew naturze." zażądałbym co najmniej korekty tego tekstu.
Gdy Pan się rozejrzy dokoła, odkryje Pan ludzi żyjących swoim życiem i wcale nie pałających żądzą mordu swoich sąsiadów. Miliony polaków żyją w Niemczech i tysiące Niemców w Polsce. Z Ukraińcami, Polakami i w końcu Rosjanami jest podobnie. Czy to Panu tak bardzo przeszkadza?
Co jest złego w tym, że ludzie nie boją się sąsiada, który mówi innym językiem?
Pisze Pan również „Mieszkańcy (państw) UE, w których są już miliony Muzułmanów, nie chcą ich. Nikt głośno o tym nie mówi, ale wystarczy zapytać nieoficjalnie zaufane osoby i wtedy wyjdzie cała tolerancja i europejskość.” Ale nie pisze Pan dlaczego nie chcą ich. Otóż nie nazywa ich Pan Algierczykami, Tunezyjczykami, Afgańczykami, Syryjczykami, Irakijczykami, Egipcjanami, Bośniakami, itd. ale Muzułmanami. Zatem w tym przypadku obawia się Pan religii, a nie jakiejś nacji. Patrząc na fakty, nie mogę nie podzielać Pańskich obaw. Religia jest problemem, bo od wieków sączy w żyły nienawiść. Tu oczywiście zachodzi pytanie: czy krzyż w sejmie łączy nas polaków czy dzieli? Ale ekonomia ma swoje prawa i tak jak Niemcy potrzebują polskich 100 tys. opiekunek tak Europa potrzebuje miliony pracowników spoza niej. Jeden z wielkich patrząc w lustro powiedział „ekonomia baranie”. Dlatego też, żeby nam się dobrze żyło potrzeba pokojowej współpracy zarówno ludzi z ludźmi jak i narodów z narodami. Wybiórcze wyciąganie historii relacji ukraińsko-polskich może być jedynie zakłamywaniem historii w imię zwierzęcej potrzeby rozlewania krwi. Twierdzenie, że skoro oni tak robią to i my powinniśmy jest w obliczu ograniczoności czasu naszego życia i zasobów tego kawałka naszej planety absolutnym idiotyzmem. Ten ich „prawy sektor” to garstka. Interes narodu i państwa polskiego wymaga współpracy z naszymi sąsiadami. Wczoraj, w oknach tysięcy domów polskich zapłonęły świeczki z wyrazem poparcia i solidarności, ale również nadziei na lepszą przyszłość naszych relacji. W Jeleniej Górze nie produkujemy narzędzi mordu ale za to powstaje wiele towarów, które możemy naszym braciom Ukraińcom zaoferować. Zatem jak tam wybuchnie rzęź to stracimy, a jak im się poprawi to zarobimy. Pan Sikorski zrobił rzecz wielką i zasługuje na podziw. Ludzie tutaj potrzebują pracy.


W.L. Z całym szacunkiem Ramolku, ale jestem człowiekiem niezależnym i jak już wielokrotnie wspominałem, nie mam żadnych szefów a szefem wszystkich szefów jestem dla siebie ja sam;)
Kolejna sprawa, nie porównałem Ukraińców do muzułmanów. Powiem więcej, uważam iż w świetle tego iż Putin ogłosił dzisiaj alarm w swoich bazach, poszedłbym dalej i przyznalbym polski paszport każdej osobie z terenu Ukrainy która przyzna sie do polskiego pochodzenia.
Na podstawie tego co ma dzisiaj miejsce śmiem twierdzić że Rosja będzie sie starała przejąć kontrolę nad terenami wschodniej Ukrainy pod pretekstem dbania o mieszkających tam Rosjan. Kolejna sprawa to ryzyko utraty bazy marynarki czarnomorskiej na Krymie, a do czego po trupach Putin nie dopuści.
Co do muzułmanów w Europie, miałem na myśli rosnące niezadowolenie społeczeństw państw zachodnich. Muzułmanie narzucają im swoją wole wykorzystując prawo jakie powstało w UE natomiast sami w swoich rodzinnych państwach mogą zrobić z niewiernym co zechcą na podstawie bzdurnych oskarżeń. Mieszkańcy starej UE jak sami przyznają czekają tylko na moment aby zablokować napływ obcokrajowców. Pod tym pretekstem np w Wielkiej Brytanii Cameron atakuje Polaków, nie może sobie pozwolić wprost na atak na mniejszość religijną, za to na Polaków pozostawionych bez opieki ze strony swojej ojczyzny już tak. To samo ma miejsce we Francji czy Skandynawii. Więc w Europie narasta napięcie oraz wzmagający się działania ruchów separatystycznych, Hiszpania, Wielka Brytania, Bałkany, Ukraina, Niemcy, Włochy, tam wszędzie cos się zaczyna dziać. Ale o tym z polskich mediów już nikt nie usłyszy. Te tarcia przypominają dokładnie sytuacje sprzed stu lat. Do tego dołóżmy jeszcze kryzys ekonomiczny oraz wzrastające potęgi z ambicjami jak Chiny czy Indie i mamy wojnę nerwów.
Tutaj wystarczy idkra jak sto lat temu i wiemy co będzie dalej.
Wielokrotnie wyśmiewano ludzi którzy ostrzegali w przeszłości przez zagrożeniami które wiszą nad Polską. A nasi przyjaciele kilka razy nas wystawili, raz w 1939 roku a pózniej w Jałcie.

I na koniec Sikorski, kilka dni trąbiono o nim jak o człowieku który odniósł wielki sukces w negocjacjach na Ukrainie. Jest jeden problem, nie ma teraz stron które je podpisały za to pozostał ten który miał parcie na szkło. Na Ukrainie panuje bezkrólewie i tak na dobra sprawę nikt nie ma nad nią kontroli. A to jest dobry argument dla sił którym zależy na destabilizacji w tym regionie oraz na blamażu Polski.
Rosyjskie MSZ grzmi: gdzie są panowie z Polski, Niemiec i Francji? Gdzie są ci ludzie którzy gwarantowali przestrzeganie podpisanego dokumentu, pytają kto odpowiada za ten chaos i groźbę wybuchu wojny. Wszędzie padały słowa: Sikorski odniósł sukces a z nim Polska, a o politykach z Niemiec czy Francji prawie nie wspominano. Teraz ma to swoje konsekwencje, arogancja i ratowanie wizerunku rządu Tuska może mieć bardzo trudne do przewidzenia konsekwencje dla nas. Założę sie o dobre piwo, iż teraz Rosja będzie obwiniaĆ Sikorskiego i Polskę za zaistniała sytuację. Jestem przekonany iż Rosja czeka na pretekst aby uderzyć w nasza gospodarkę. Olbrzymia część polskiego eksportu żywności trafia do FR. A Rosja to nie UE, kiedy zechcą powiedzą że Polska żywność nie spełnia wysokich rosyjskich wymagań i wprowadzi zakaz importu. Plus zakaz sprzedaży do kontrolowanej przez nich Ukrainy. I co wtedy? Miejmy nadzieje iż bedą to straty tylko ekonomiczne...

anonimous @ 77.254.104.*

wysłany: 2014-02-22 12:55

Pewnie - lepiej zostawić Ukrainę w sferze wpływów Rosji... Puknij się Pan w czoło !!!


W.L. Polska ma taka moc sprawczą aby zrobić cos w sprawie zablokowania wpływu Rosji na Ukrainę jak ma wpływ na to iż Kongres USA zniesie wizy dla Polaków. Dzisiaj 26 lutego Rosja ogłosiła alarmy bojowe. Jestem ciekaw jakie teraz moi Oponenci maja miny. Rosja przejmie Ukrainę i nawet nikt palcem nie kiwnie. Zajmą wschód a może i zachód państwa pod pretekstem chronieniu ludności rosyjskiej przed przesladowaniami, przypomina to Państwu kogoś?

Grzesie @ 78.8.39.*

wysłany: 2014-02-22 13:41

Ukraina ma zaledwie 45,5 mln mieszkańców Panie MĄDRY. Przed pisaniem trzeba się trochę podszkolić. Może w 2050 będą mieli 55 mln, ale nie sądzę. Raczej mniej bo pewnie parę milionów z tych obecnych 45,5 wyjedzie. I mam nadzieję że do Polski. Pozdrawiam

W.L. Napisałem Panie Mądrzejszy o roku 2050. Są to dane szacunkowe i sądzę iż w dużej mierze realne. O ile w świetle dzisiejszego alarmu bojowego w Rosji, zamiast Ukrainy naszym sąsiadem będzie odrodzone Imperium Rosyjskie.
Dzisiaj Polska powinna ogłosić iż każda osoba, która przyzna się do polskiego pochodzenia a mieszka na Ukrainie, otrzyma nasz paszport.

Error @ 78.10.104.*

wysłany: 2014-02-22 13:55

Czy Pan jest w trakcie leczenia psychiatrycznego?

W.L. Kolejny erudyta. Kiedy się pani/ nie zgadza ze swoją druga połowa, to również pani/pan pyta o kondycję zdrowia psychicznego?

Tomasz Żukiewicz @ 31.61.138.*

wysłany: 2014-02-22 18:14

Uf, ostre! Ale , jak już kilka razy wspominałem, trudno nie przyznać Panu racji w wielu punktach. Mnie również rozczarował minister Sikorski, ale znacznie wcześniej.

olo @ 178.180.146.*

wysłany: 2014-02-22 20:24

Panie Leszczyk, Pan jest po prostu głupi. I nic więcej.

W.L. Dojrzała i konstruktywna wypowiedź. Dzisiejszym alarmem Putin potwierdził moje przypuszczenia,że nasi sąsiedzi nie przestaną myśleć o odzyskaniu "utraconych ziem". Rosja będzie się starać teraz uzyskać kontrolę nad wschodnią Ukrainą.
Chyba teraz Panu jest głupio.

olo @ 77.254.97.*

wysłany: 2014-02-26 21:53

Panie Leszczyk, Pan jest jeszcze głupszy niż myślałem. Pan nawet swoich tekstów nie czyta. Co zmienia decyzja Putina, w przedmiocie oceny Pana głupiego tekstu? Polemizowanie z tak prymitywnym zestawieniem głupot nie jest możliwe w inny sposób, jak stwierdzeniem przedstawionym na wstępie.


W.L. Inwektywy są orężem ludzi słabych, kiedy brak Im jest argumentów w dyskusji.
Ludzie Kliczki zostali odsunięci od tworzenia nowego rządu na Ukrainie. Pojawiły się rownież głosy iż Ukraińcy poradzą sobie bez Polaków. Dzisiaj rosyjskie wojsko zajęło lotnisko pod Sewastopolem.
Wg Ciebie Geniuszu, moje wypowiedzi o Rosji nie maja żadnego mianownika z tym co się dzieje na Ukrainie. Powiem tylko tyle, że niezależnie od tego czy Ukraina będzie silna czy słaba, zawsze będzie kontrolowana przez pro rosyjskich oligarchów. Podobnie jak to miało miejsce po Pomarańczowej Rewolucji. Lepiej miec za sąsiada słabą Ukrainę która zawsze będzie narzędziem Rosji niż silną. Ale żeby umieć wyciągać takie wnioski to trzeba się tym trochę interesować, posiadać trochę wiedzy i wiedzieć co na ten teamt mówią obiektywne media. Ale ciężko jest dyskutować z kimś kto używa retoryki wprost z piaskownicy: a ty jesteś głupi!

anonimous @ 178.37.212.*

wysłany: 2014-02-27 18:52

Myślę że się Pan myli - Rosja nie zajmie Ukrainy bo to inne czasy niż najazd na Czechosłowację. Oczywiście separatyści będą próbowali oderwać Ukrainę wschodnią ale czy Rosja tak bardzo śpieszy się by ich finansować ??? Gazociągi są na zachodzie :P Czyli kasa też !

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: