Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

I dalej nic w teatrze lalek

2013-10-14 12:03
Niezależnie od tego czy ktoś jest za lub przeciw HGW jako prezydent miasta Warszawy, powinien się stawić na głosowaniu w sprawie jej odwołania.
Jest demokracja, wolność, swobody obywatelskie.
Wybory można było ignorować w czasie PRLu a nie teraz. Teraz mamy realny wpływ na to co się dzieje w Polsce.
Dlaczego nadal króluje gnuśność w naszych głowach a nie chęć decydowania o własnym losie.
Czy znowu musimy poczuć obcy bat na własnych plecach i zejść do podziemia?
Dlaczego osoby, które walczyły o wolność w czasie PRLu teraz wzywają do bojkotowania demokratycznych mechanizmów?
Dożyjemy czasów, kiedy to jedynie słuszna religia pokoju dotrze i do nas, wtedy zacznie sądowo wprowadzać zmiany w naszym prawie oraz kulturze życia.
W Malezji sąd zakazał niewiernym używania słowa Allah. W Wielkiej Brytanii, Niemczech czy we Francji grasują bandy młodych wojowników o pokój i miłość, którzy siłą wręcz zmuszają kobiety do zaprzestania noszenia sukienek, spódnic, bluzek na ramiączkach, noszenia Krzyża, pojawiania się w pobliżu ich świątyń czy sprzedaży alkoholu w sklepach.
A jest wiele innych dziedzin życia, które ulegną zmianie, na ten przykład co będzie ze sportem w Jeleniej Górze w roku 2035?
Skończą się mecze piłki nożnej, skończy się szczypiorniak czy koszykówka Pań, pływanie Pań, skończy się proszę Państwa wiele naturalnych dla nas rzeczy.
Kiedy dotrze do Polaków fakt, że tylko sami mogą się uratować przed tym zagrożeniem. Kiedy dotrze do nas, że nasze lenistwo będzie nas w przyszłości droga kosztować. Teraz my, ponownie tak jak 400 lat temu zaczynamy być wyspą w Europie pogrążonej w głupocie polityki tolerancji za wszelką cenę.
Wielu obcokrajowców tzw. starych Europejczyków w prywatnych rozmowach przyznaje, iż zazdroszczą nam tego, że możemy zachować swój styl życia i kulturę. Bez zgubnych zewnętrznych wpływów.
W Polsce ma miejsce ujadanie na kościół i wiarę w ogóle. Jestem ciekaw, jakie będą reakcje kiedy co niedzielę i sobotę w centrach miast i przy centrach handlowych będą legalnie stacjonować grupki brodaczy z megafonami. Oni zupełnie słusznie i legalnie będą się domagać równych praw, to nic że ich ośmio-dziesięcioosobowe rodziny żyją z zasiłków i kombinowania. Im się należy a jak nie to pozew do sądu. I wygrają. I wygrywają, bo to właśnie ma miejsce.
Kolejne podbicia państw w Europie, odbędą się w sposób pokojowy. Muzułmanie rozmnożą się do takiej liczby, iż za 20 -30 lat ich partie będą wygrywać w wyborach. A proszę mi wierzyć oni są bardzo zdyscyplinowani. Modlą się pięć razy dziennie, niezależnie od okoliczności.
Oni pójdą na każde wybory. W państwach Europy Zachodniej nie mówi się o tym publicznie ale właśnie ktoś zdał sobie sprawę z tego, że to właśnie oni zdominują politykę za 20-30 lat. I nie będzie przebacz Europo.
Głosowanie w Warszawie pokazuje nam tylko jedno, sami doprowadzamy do tego, że fale rozmywają naszą wyspę, niezauważalnie lecz skutecznie.
A my nic z tym nie robimy. Słuchamy tylko marionetek z tv i nasze lenistwo staje się w pełni usprawiedliwione ich słowami.
Ewentualnie zostaniemy wciśnięci na szalupę i odepchnięci od brzegu. Bez możliwości zacumowania kiedykolwiek w przyszłości.


P.S. Coś jeszcze związanego z wyborami.
Co tutaj dużo mówić, polecam przeczytać.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/newsweek-sztuki-tak-baronowie-pompuja-platforme/2e4km

Galeria


Komentarze

Ramolek @ 95.41.223.*

wysłany: 2013-10-14 14:32

Ma Pan rację hipokryzja jest straszna. Umowa hierarchów muzułmańskich i chrześcijańskich ws. ochrony wartości religijnych nie służy ani pokojowi ani rozwojowi ekonomicznemu. Swego czasu Prezydent USA Clinton zwołał konferencję ludnościową w Kairze. Wtedy bez skrępowania mówiło się o bombie demograficznej. W Kairze kobiety chodziły z odkrytymi włosami i nawet w krótkich spodenkach. Wtedy dogadali się. Clinton przegrał. Teraz w Egipcie jest 93 mln głodnych ludzi i trwają zamieszki. U nas w Polsce mamy konkordat, wartości chrześcijańskie, religię w szkołach itd. Tam mamy talibów i szkoły koraniczne. Demokracja, wolność słowa, swoboda prezentowania poglądów i prawa mniejszości są gwałcone. Za stwierdzenie, że człowiek nie zgadza się z poglądami głoszonym w świętych księgach wsadza się do więzienia i wymierza grzywny. Dzieci są indoktrynowane i nie ma mowy o niewysłaniu na lekcję religii. Ostatnio, to gdy wyszło na jaw, że wśród księży zdażają się pedofile dziennikarza Lisa przedstawiono jako SSmana. Straszne.

W.L.---Pedofila powinna być ostro tępiona i jak dla mnie powinna być za za to kara śmierci. Krótko i na temat. Muzułmanie niestety mają wpisane w swoje nauki brak tolerancji. Oni potrafią pięknie udawać przyjaciół a w drugiej chwili, kiedy zajdzie taka potrzeba, miły kolega staje się uczestnikiem Świętej Wojny. Gdyby nie Chrześcijaństwo, to ten blog i cała wolność w Polsce była by podobna do tej państwach z prawem szariatu. Więc nie plujmy na to co nas w pewien sposób chroniło i chroni. Póki co.

zBIGs @ 78.8.44.*

wysłany: 2013-10-14 15:06

... głosowanie, wybory, referendum. Słowa które oznaczają niby to samo, ale nie do końca. Diabeł jest jak zwykle ukryty w szczegółach na które może warto by zwrócić uwagę a nie mieć pretensji do "Demosu" który chyba aż tak ciemny nie jest :)

Marian @ 78.88.147.*

wysłany: 2013-10-14 17:59

Niestety, totalnie się z Panem nie zgadzam, osobiście jestem wielkim przeciwnikiem referendum mającym na celu odwołanie prezydentów czy burmistrzów, chyba że na takiej osobie ciąży jakiś poważny zarzut (defraudacja, korupcja, molestowanie itp), w innym przypadku wszystko jest subiektywnym odczuciem, i nieważne jest dla mnie czy osoba jest z PISu czy PO, uwazam tak w kazdym przypadku (w Wadowicach np. chcią odwołać włądze z PIS). Po to są wybory co 4 lata aby się wypowiedzieć czy siękomuś się podobają dane rządy czy nie. Na koniec jeszcze jedna refleksja.Osobiście się cieszę, że HGW została na stanowsiku, moim zdaniem jest bardzo kompetentna, ma tylko problemy z komunikowaniem pewnych rzeczy, alepo tymreferendum jużpewnie o tymwie, a PIS przegrało bo z akcji obywatelskiej zaczęło robić następna kampanię wyborczą, a strategia z lierą "W" przyniosła więcej złego niż dobrego. Pozdr

W.L.---Społeczeństwo ma prawo decydować zawsze i wszędzie. Taka jest demokracja i jej mechanizmy.

real @ 178.37.212.*

wysłany: 2013-10-14 21:36

Zwracam uwagę, iż wolność polega na tym, że jak ktoś nie chce to nie idzie głosować, bez względu na powody. To właśnie za komuny wozili ludzi na wybory, chociaż i tak wynik był znany, a wybór żaden. Po co się Pan tak ciska. Spokojnie, dojdziemy do wszystkiego.

W.L.--- Rozumiem więc, że w bardzo tolerancyjnych krajach Europy Zachodniej niestawienie się na referendum lub głosowaniu, karane mandatem, jest zamachem na wolność.

anonimous @ 159.205.102.*

wysłany: 2013-10-15 07:47

Trudno dyskutować z Pana poglądami - pachnącymi rasizmem, fobiami i przesądami zaściankowymi XIX Polski...

W.L.---Używanie wyświechtanych frazesów budzi u mnie politowanie:) Moje poglądy nazywa Pan rasizmem, proponuję zapoznanie się ze słownikiem wyrazów obcych, dobrze że nie zarzucił mi Pan szkorbutu. Proszę również zapoznać się z sytuacją polityczną i demograficzną w Europie. I do Pańskiej wiadomości, czy to się komuś podoba czy nie, obecna cywilizacja wyrosła na Chrześcijańskiej Europie a nie na źle pojętej tolerancji. Nawet komunistyczne Chiny.

bumcyk @ 83.4.99.*

wysłany: 2013-10-15 12:04

Widać niektórzy tak utkwili w oparach PRL lub Tuskolandii, że nie zdają sobie sprawy z mechanizmów demokracji. Referendum odwoławcze jest konstytucyjnym środkiem kontroli władzy, takim samym jak wybory i stawianym na równi z wyborami. Jest też elementem społeczeństwa obywatelskiego. W latach 90 prezydenci, burmistrzowie i wójtowie byli powoływani i odwoływani przez rady gmin i nie było dyskusji czy za wcześnie czy za późno. Obecnie włodarze gmin pochodzą z wyborów powszechnych i to wyborcy ich powołują i odwołują zgodnie ze swym uznaniem. Deprecjonowanie referendum, twierdzenie że tylko wybory się liczą, wzywanie do bojkotu to zamach na społeczeństwo obywatelskie w imię ratowania towarzyszki partyjnej.
Uważam, że zwolennicy Hanny Gronkiewicz Waltz powinni zachować się honorowo i konsekwentnie i wybory samorządowe też zbojkotować.

anonimous @ 159.205.102.*

wysłany: 2013-10-15 12:53

Ta - jak Pan pisze - Chrześcijańska Europa miała też inkwizycję, pogromy rasowe, wojny... O indoktrynacji religijnej w obecnej Polsce tez możemy podyskutować. Jest Pan jej przykładem - racja tylko po stronie chrześcijaństwa ??? Brednie !!!


W.L.---W Chrześcijaństwie również zdarzały się czarne owce i ludzie niegodni nazywania cywilizowanymi. Z religią jest tak jak z miłością, jest się z kimś pomimo jego wad.

Ramolek @ 37.7.39.*

wysłany: 2013-10-15 14:57

Panie Wojciechu, napisał Pan,że "Muzułmanie niestety mają wpisane w swoje nauki brak tolerancji". A jak Pan skomentuje palenie na stosie ateistów w Polsce w 17 wieku? Warto poczytać troszkę historii. Chrześcijaństwo zatrzymało postęp na 1000 lat i przyczyniło się do zacofania a nie rozwoju. Mord na Hypatii powinien być omawiany w szkołach. (Cyryl jak Cyryl, tylko te Metody). Co do rozwoju? To gdyby nie Henryk VIII i jego rozwód z papiestwem to Europa byłaby wciąż w średniowieczu. Jako mieszkaniec Jeleniej Góry powinien Pan znać fakty dotyczące miasta w okresie wojny 30-letniej. Reformacja jest faktem. Wtedy wielokrotne nawracanie przetrwało ponoć tylko 22 mieszkańców. Potrzeba militarna zmusiła do korzystania z prac ludzi nauki, a wyczerpanie wojną do tolerancji religijnej. A zatem to nie wartości a interes jest za koniecznością tolerancji wzgledem innych. Tolerancja jednak nie oznacza hipokryzji. Bomba demograficzna tyka i zabranianie kontroli urodzin jak i krytyki poglądów religijnych jest złem.


W.L.--- Bardzo proszę o źródło Pańskich informacji na temat palenia ateistów na stosie.
Jak Pan uzasadni wypowiedź iż Chrześcijaństwo zatrzymało rozwój Europy na tysiąc lat? Tak jak to iż Henryk VIII dokonał skoku cywilizacyjnego odłączając się od Kościoła Rzymskokatolickiego? A czy nie kierowała nim chęć posiadania kolejnej żony?

anonimous @ 159.205.55.*

wysłany: 2013-10-17 11:25

Kolejny przykład "chrześcijańskiej Europy" - podpalenie meczetu w Gdańsku...

W.L>.--- Odcinanie głów w biały dzień w stolicy państwa EU to już jest ok jak rozumiem. Potępiam wszelką przemoc.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: