Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Perfect

2013-06-12 13:44
Szczerze to nie pamiętam sytuacji takich jak ta z dnia dzisiejszego, aby miały miejsce za czasów poprzednich układów politycznych rządzących Polską. Ani za czasów poskomunistów czy też PISu, nikt się nie podpalał.... A to chyba już druga taka sytuacja na przestrzeni kilku ostatnich lat. Nie pamiętam aby ktoś wtargnął do biura poselskiego i zabijał ludzi. Nie było aż takich dziwnych wypadków jak Katastrofa Smoleńska. Nie pamiętam takiej nienawiści, zacietrzewienia mediów i nagonki tylko na jedną stronę sceny politycznej. Nie pamiętam też aby taka masa ludzi wyjeżdżała z Polski. To wszystko to jest jakiś wielki dramat do którego opisu brakuje słów.

Komentarze

bumcyk @ 83.26.46.*

wysłany: 2013-06-12 14:24

To prawda a jednocześnie wmawia nam się wolność.

znieczulony @ 78.88.142.*

wysłany: 2013-06-12 15:07

Jest pan w klubie radnych PO, więc proszę tam poszukać odpowiedzi na nurtujące pana zagadnienia.

W.L.--Czy ja o czymś nie wiem?

Obywate_ @ 83.4.79.*

wysłany: 2013-06-12 17:43

Istny armagedon w którym to władca czeluści stąpa z walącymi kopytami! ;)

Daniel @ 91.235.195.*

wysłany: 2013-06-12 18:50

Polecam środki na poprawę pamięci!!! bo bardzo słabiutka ta Pana pamięć. Ja sobie przypominam wiele z czasów rządów PiS i jakoś nie przypominam sobie nic pozytywnego :)

Paweł Kucharski @ 78.10.100.*

wysłany: 2013-06-12 19:51

A czy szanowny Sąsied blogowy pamięta tak pełne nienawiści i wściekłości wypowiedzi jak Jacka Kurskiego czy prof. Pawłowicz? Czy szanowny Sąsiad pamięta by szef opozycji otwarcie bojkotował i nie uznawał Prezydenta RP?

Coś pamięć albo krótka albo selektywna.

W.L.---a czy Pan pamięta jak był traktowany i wyśmiewany Lech Kaczyński? I nastąpiło to na długo zanim PO przejęło urząd Prezydenta Polski. Więc o czym my rozmawiamy.

niegłosujący @ 95.178.81.*

wysłany: 2013-06-12 21:15

prowokuje Pan? Będzie ciąg dalszy?

no jasne @ 78.8.45.*

wysłany: 2013-06-13 07:08

łże elity, małpy w czerwonym, wilcze oczy, ciemny lud wszytko kupi, spieprzaj dziadu, tu staliśmy my a tam stało zomo - to tylko ułamek tego co fundował nam PIS. więc kończ waść, wstydu oszczędź.

W.L.--- Rozumiem, że te wypowiedzi są stawiane na równi z "dożynaniem watahy" itp. A co do ZOMO to ono nadal tam stoi.

Pseudonim @ 212.160.116.*

wysłany: 2013-06-13 07:24

Polecam środki na poprawę pamięci!!! bo bardzo słabiutka ta Pana (Daniela) pamięć. Ja sobie przypominam wiele z czasów rządów PiS i jakoś przypominam sobie wszystko pozytywne :)

anonim @ 178.37.220.*

wysłany: 2013-06-13 07:29

Młody Pan jest a pamięć kiepska... Kłania się też Kali i jego krowa... Jak on ukraść to dobrze a jak jemu to źle... :P


W.L.-- Wielokrotnie wspominałem, że jeśli ktoś podnosi argument wieku to nie posiada już żadnych innych.

Paweł Kucharski @ 78.10.100.*

wysłany: 2013-06-13 09:41

Tak przez Pana uwielbiany Prezydent Bliźniak sam się podkładał - a to reklamówką z kanapkami, a powołaniem Nelli Rokity, a to meldunkiem wobec brata, a to wycieczką do Gruzji, a to absolutnym fiaskiem "dialogu z Litwą" - tak więc rozmawiajamy poważnie i w oparciu o fakty.
A czy Pan pamięta raport o WSI, akceptację Samoobrony i LPR w rządzie, Bliźniaka kierującego Prezydentem,....?
Szanowny Sąsiedzie miłość ok., ale aż takie zaślepienie u dorosłego faceta.


W.L.--- Sam się podkładał.... dla mnie mniejszą wadą jest noszenie reklamówki z kanapkami od żony niż robienie kardynalnych błędów ortograficznych lub historycznych (ostatnie wypowiedzi to już zupełne bzdury i to wypowiadane przez mgr historii). A jakie sukcesy ma obecny i poprzedni rząd oraz prezydent w rozmowach z Litwa i resztą świata? Żadnych! Same kompromitacje, nikt się nie liczy z naszym zdaniem.

Jakiś czas temu, mieszkaniec dalekiej Anguilli, kiedy się dowiedział że jestem Polakiem, pierwsza rzecz jaką powiedział: a to taka przykra sprawa, zginął wasz prezydent w tym wypadku a to był taki dobry człowiek, walczył o ludzi, o Gruzję.... wielka szkoda...

A kto zna hrabiego i DT z jego amatorami drogich zegarków? Nikt proszę Pana, bo nie ma niczego godnego do zapamiętania.

Nie jest to moja miłość do tych polityków, ale oddanie sprawiedliwości temu co się dzieje. Wtedy się chociaż liczono z naszym zdaniem, bo prezydent czy premier mógł powiedzieć wszystko w obronie kraju, teraz możemy tylko się łączyć w BULU że nie ma nikogo w obozie rządzącym kto postawiłby na swoim.

anonim @ 178.37.220.*

wysłany: 2013-06-13 11:03

Reprezentuje Pan typowy dla PiS ksenofobiczny obraz świata... Ale to jest uleczalne ! Z wiekiem i doświadczeniem... A jeśli chce Pan siedzieć w zaścianku Europy to proszę, ale JA nie chcę więc proszę mnie do tego nie zmuszać !

Też jestem TUTAJ u siebie, więc proszę nie urządzać MOJEJ Polski na Pańską "modłę" :P


W.L.--- A czym ta ksenofobia się przejawia? tym, że co moje to moje? No chyba komuś przydałby się słownik wyrazów obcych. Powinniśmy nie być zaściankiem prawnym odnośnie systemu podatkowego a nie odnośnie jakiś wydumanych problemów nielicznych grupek, które muszą uznać wyższość demokracji i to że póki co Polacy sobie życzą aby było tak jak jest. Prawda?

Paweł Kucharski @ 78.10.100.*

wysłany: 2013-06-13 12:00

Szanowny Sąsiedzie, nie chodzi o wybielanie obecnych (ci mają też swoje za uszami), chodzi o ocenę byłych, a tu "bohaterska śmierć na posterunku utrzymania władzy" wybiela w pamięci wszystko. Oj, trochę obiektywizmu i zimnej analizy faktów by się przydało.

Kto z Pańskiego obozu nadaje się na prezydenta? Kaczyński, Macierewicz, Fotyga, Szydło? Proszę o propozycję.
Narzekać łatwo, zwłaszcza w tonie demagogicznym. Kaczyńskiego metodą jest negowanie i tylko negowanie, bo to daje poklask wśród wyznawców. Gdzie program pozytywny? Gdzie konkretne cyfry, bilanse, budżety, kierunki rozwoju, programy? Kaczyński wie, że takich "zamulających umysły" szczegółów nie musi ogłaszać, bo po pierwsze ich nie ma, a po drugie jego wyznawcy i tak nic z tego nie zrozumieją. Oni rozumieją tylko hasła, a nawet jak ich nie rozumieją (co przypuszczam w większości ma miejsce) wierzą w mądrość WODZA, bo tak łatwiej. Nie trzeba myśleć o konsekwencjach.

A co do Anguilli, to tam znają Wielkiego Lecha, a w Europie Małego Donka. I to drugie wolę. Jakoś żaden poważny polityk europejski nie proponuje żadnej z "politycznych gwiazd" PiS na stanowiska w Radzie Europy. Jeśli mają wzięcie w Anguilli, to niech tam jadą.

W.L.-- Przytacza Pan specjalnie skrajne nazwiska z obozu PiS (ogólnie to nie wiem dlaczego, ale kiedy piszę o tym co źle robi PO zaraz ktoś mnie wsadza do worka z PiS!) a może ja przytoczę: Arabskiego, Pewną Posłankę Ziemi Jeleniogórskiej, Niesiołowskiego, Drzewieckiego, Nowaka, Palikota.... etc. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy nimi a np. Oleksym czy Wenderlichem to pomimo tego, ze się z nimi absolutnie nie zgadzam to są to ludzie z charakterem, inteligentni i błyskotliwi.

Pan uważa za to, że ludzie nie rozumieją tego jak PO rzucało hasłami a teraz nic z nich nie pozostało? Właśnie rozumieją, dlatego PO traci do lidera 7% a straci jeszcze więcej. Za rok o tej porze PO będzie trzecią partią w Polsce jeśli będzie miała szczęście. Polityka zawsze opierała się na idei. Jeśli ktoś chce robić pieniądze na polityce, to chociaż to nieetyczne (nie da się tego wyeliminować w 100%) to niech chociaż zadba przy okazji o społeczeństwo i o państwo. Inaczej społeczeństwo na widłach pogoni to towarzystwo a majątek skonfiskuje. A ile to razy tak było w historii ludzkości? Zawsze;)

Paweł Kucharski @ 78.10.101.*

wysłany: 2013-06-13 20:39

Sąsiedzie miły, o jakim BULU (czy to ironiczne przekręcenie?) łaskawca mówi?

W.L.---http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kolejna-wpadka-komorowskiego-bul-polakow,1,4213928,wiadomosc.html
Panie Pawle, a widzi Pan, jak to jest wypowiadać się na czyiś temat nie znając faktów. To smutne jest bardzo ale BUL to najmniejszy nasz problem związany z partią rządzącą. Ten BUL nie wyrządza strat finansowych naszemu społeczeństwu tak jak polityka, którą oni prowadzą i układy jakie stosują do tego aby się utrzymać przy władzy. Komorowski jest "przytulną" kompromitacją urzędu prezydenta. Ten człowiek w żaden sposób nie zaistniał na arenie międzynarodowej.

normalny @ 176.114.232.*

wysłany: 2013-06-14 10:28

Drogi Panie Wojciechu
pisz Pan jak najwięcej w tym stylu, wywalaj Pan Waszą/pisowską/ prawdę a ja mam nadzieję, że czytelnicy bardzo poważnie się zastanowią zanim wrzucą kartkę wyborczą z krzyżykiem przy PISI-e. Podrzucam jeszcze tematy:
1. Unia Europejska tutaj radzę skorzystać z praktyki p. Pawłowicz, można przyłączyć się do Jej modlitw/ np. powołać najpierw wojewódzkie, potem powiatowe a w końcu gminne i osiedlowe koła modlitwy za rozpadem UE/
2. Niemcy szeroki temat w myśl zasady "ciemny lud to kupi"
3. Rosja - tu Pańska lotna myśl i wyobraźnia ma nieograniczone pole do popisu,
4. no i Jarosław -Polskę zbaw ostatnio nie wyskoczył ze światłą myślą proszę go zdyscyplinować, a Pan to nam wszystkim ładnie zinterpretuje.

W.L.--- ja jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedź, dlaczego jeśli piszę coś o PO to zaraz Państwo mnie wrzucają do PiS? Czy ja gdzieś powiedziałem, że zagłosuje na PiS? Ja najzwyczajniej w świecie nie zagłosuję na PO. Ot co.
1.Każda osoba orientująca się w tym co się dzieje w UE w obszarze zarówno politycznym jak i ekonomicznym i nie bazuje na informacjach z onetu tvnu czy GW, a na informacjach pochodzących z mediów zagranicznych wie, że UE to trup. Tylko póki co, nikt nie ma odwagi o tym głośno powiedzieć, powód jest jasny. Politycy zasiadający we władzach EU pobierają olbrzymie pensje a do tego większość z nich jest skorumpowana przez duże korporacje. Dlatego wprowadzają kuriozalne przepisy np. odnośnie zakrzywienia banana, długości ogórka czy też ile mleka ma dawać krowa.
2. Nie rozumiem
3. Rosja jak to Rosja. Zawsze byli naszymi przyjaciółmi przecież, dlatego tak chętnie strzelali Polakom w tył głowy.
4. Niech Pan napisze do Jarosława, może podeśle Panu jakaś światłą myśl, skoro jest Pan ich kolekcjonerem.

zBIGs @ 78.10.104.*

wysłany: 2013-06-14 16:16

"ma się takich rządzących na jakich się zasługuje"- przecież nie wzięli się z powietrza!?!? ;)

Paweł Kucharski @ 78.10.103.*

wysłany: 2013-06-15 22:53

Cieszy mnie, że nie zamknął się Pan w kręgu wspaniałych PiSowców. Popieram zdanie o profesjonalizmie niektórych "komuchów". Niestety jednak Naród tego nie rozumie i ma wmawiane, że oni be. Na potwierdzenie przytaczam spadek notowań PO po Tuskowej deklaracjie, że z SLD też można rządzić.

W.L.--- Nigdy na nic się nie zamykam. Mam dobrych znajomych podzielających moje opinie a ja ich na temat funkcjonowania i państwa i miasta. Wiemy co należy zrobić i moglibyśmy to zrobić nawet wspólnie w imię sprawy. Niestety nikt nam na to nie pozwoli. Bo z ekonomią jest tak jak z prawdą. Jest tylko jedna.

zBIGs @ 78.10.109.*

wysłany: 2013-06-16 00:10

no to proszę konsekwentnie: na kogo i dlaczego pan zagłosuje. Bo w kategorii populizm, to zdaje się, że PO określa minimum skali. W/s Unii w całości z Panem się nie zgadzam, tak jak te 2 mln Polaków, którzy w niej znaleźli swoje miejsce i sens życia. Rozumiem, że jest Pan za zamknięciem granic.


W.L.--- A co ma otwarcie granic z możliwością wyjazdu do pracy w innych państw? W Niemczech nikt Turkom nie otworzył granic a są ich tam 4 mln. A na poważnie, przez całe wieki nie było "zjednoczonej Europy" a ludzie emigrowali i pracowali. Za współczesny przykład podam Norwegię, czerpie korzyści jak państwo członkowskie a nim nie jest i nie musi praktycznie przestrzegać urojonych przepisów. Co do Tuska to ma on szczęście, że te dwa miliony wyjechało. Inaczej ta masa ludzi bez pracy i możliwości życia we własnym kraju już dawno osądziłaby jego i jego kolegów. W trakcie rewolucji, ich wyjazd na emigrację to był wentyl bezpieczeństwa. Ale do czasu...
Mówi Pan o tym, że PO jest najmniej populistyczną partią. Pamięta Pan ile obiecali? A ile jest zrobione? Gdzie te autostrady (te które są zostały spartaczone przez ustawione firmy), stadiony na EURO to porażka jakościowa, podatki, służba zdrowia, szkolnictwo, wojsko, gdzie są zapowiadane reformy!? Minister Rostowski, który nie wie jak funkcjonuje Krzywa Laffera. Są dwa wytłumaczenia jego postępowania, niewiedza lub celowe działanie. Oba są złe!
Ja Panu nie powiem na kogo głosować, wiem na kogo nie głosować.

bu3las @ 83.26.139.*

wysłany: 2013-06-16 03:05

My krytyki się nie boimy, ale niech ona będzie konstruktywna!

Skąd my to znamy? To domaganie się "konstruktywnej" krytyki? A niekonstruktywną będziemy bezwzględnie zwalczać, bo władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!
Skąd znamy? - Z PRL-u.

A Kucharski ten schemat powtarza, nazywając siebie fachowcem. Skleroza? Czy jak?

PO musi oddać władzę i tyle. Pisałem to rok temu i wychodzi na moje. Gorzej niż jest nie będzie, chyba że doprowadzą do jakiejś rewolty jak wiosna arabska. W Tunezji zaczęło się od samospalenia doprowadzonego do ostateczności sklepikarza.

Rolnik z Mysłakowic popełnił samobójstwo, gdyż nie umiał sobie poradzić z nękaniem Urzędu Skarbowego. Gdzie są wrażliwcy od B. Blidy?
Może ktoś następny zamiast samobójstwa w rzece zrobi coś bardziej spektakularnego ?

Paweł Kucharski @ 78.10.103.*

wysłany: 2013-06-16 11:25

zBIGs, choć nieco stara się nie zauważyć obiektywnie pozytywnych zmian, które się dokonały w ostatnich latach w Polsce (bez względu na rząd właśnie panujący) konkluduje jednak słusznie: polska "klasa polityczna", jako całość, jest do kitu.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: