Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Bill Cosby

2013-06-06 15:05
"Mam 83 lata i jestem zmęczony.

Pracowałem ciężko od 17 roku życia. Poza czasem, gdy służyłem w armii, pracowałem po 50 godzin tygodniowo, nie idąc na żadne zwolnienie przez prawie 40 lat. Zarabiałem rozsądne pieniądze, mimo że nie odziedziczyłem biznesu czy majątku. Pracowałem na to, gdzie dziś jestem. Patrząc na ekonomię, nie wybrałem emerytury. I jestem zmęczony, bardzo zmęczony.

Jestem zmęczony mówieniem mi, że mam „dzielić się” tym, co posiadam z ludźmi, którzy nie dzielą ze mną mojej etyki pracy.

Jestem zmęczony mówieniem mi, że rząd weźmie pieniądze, które zarobiłem, jeśli będzie konieczne to siłą, i odda ludziom zbyt leniwym, aby je zarobić samemu.

[...]

Jestem zmęczony przekonywaniem mnie, że ze względu na „tolerancję dla innych kultur” mamy pozwalać Arabii Saudyjskiej i innym krajom muzułmańskim fundować za pieniądze z naszego paliwa meczety i szkoły koraniczne głoszące nienawiść w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Ameryce i Kanadzie, podczas gdy żadne z tych krajów nie pozwala na zbudowanie kościoła, synagogi czy religijnej szkoły w własnych krajach.

Jestem zmęczony nakazywaniem mi obniżania mojego standardu życia, by walczyć z globalnym ociepleniem, o istnieniu którego nikomu dyskutować nie wolno.

Jestem zmęczony pouczaniem mnie, że narkomani są chorzy, a ja muszę im pomóc z tej choroby wyjść płacąc za ich leczenie i szkody, jakie poczynili. Czyżby jakiś wielki narkotyk napadł na nich w ciemnej uliczce, zmusił do wciągnięcia białego proszku nosem, lub przyłożył im nóż do gardła zmuszając, by go zażyli?

Jestem zmęczony słuchaniem słynnych sportowców, gwiazd filmu czy muzyki i polityków wszelkich partii, dowodzących, że ich problemy z prawem były niewinnymi błędami, błędami młodości bądź głupimi błędami, podczas gdy wszyscy wiedzą, że uważają za swój jedyny błąd to, iż dali się przyłapać. Jestem zmęczony ludźmi, którzy domagają się dla siebie szczególnych praw, innych niż dla zwykłych ludzi.

Naprawdę jestem zmęczony ludźmi, którzy nie biorą odpowiedzialności za swoje życie. Jestem zmęczony słuchaniem ich, gdy winią rząd, dyskryminację, czy cokolwiek innego za własne problemy. Jestem również zmęczony obserwowaniem młodych chłopców i dziewcząt, tatuujących się i kolczykujących bez opamiętania, przez co nikt ich później nie chce zatrudnić, a oni sami domagają się zasiłków od państwa.

Tak, jestem cholernie zmęczony. Ale cieszę się również, że mam 83 lata. I nie będę musiał obserwować, jak tym ludziom idzie tworzenie świata. Żal mi tylko moich dzieci i wnuków. Dzięki Bogu, wychodzę stąd, a nie przychodzę."P.S. Te słowa mógłby napisać każdy, nawet Pani Środa czy Prezes. Wtedy również bym się pod nimi podpisał.

Galeria


Komentarze

Marian @ 78.88.138.*

wysłany: 2013-06-06 21:06

Dużo ciętego języka, ale wyjątkowo się z Panem zgadzam. W zyciu różnie bywa,raz jest kryzys, raz jest okres prosperity, ale zawsze trzeba myśleć i patrzyć dalekowzrocznie. Jak sięwżyciu myśłii nie żyje ponad stan to zawsze bedzie ok. Naforach jeleniogórskich jest wiele osób utyskujących, a to nie ma pracy, a jak jest to mało płatna, a jak już lepiej płatna to trzeba do pracy dojechać.A jak już gdzieś się da dojechać to trzeba pracowaćnazmiany itp itd. Ja osobiście nigdy nei przepadałem za osobami, które nie biorą odpowiedzaialności za swoje życie. Bo takie osoby to zazwyczaj wampiry energetyczne,które swoim permanentnym narzekaniem po prostu wycuskają z człowieka ostatnie soki.Pozdr

SoFk @ 93.175.119.*

wysłany: 2013-06-06 21:51

Zupełnie jak nasza 3 RP, tylko tu to się stało w lat 23. Jednak nie jesteśmy 300 lat za innymi. Gonimy ich zgodnie, a nawet przekraczając prawo Moore`a

jelgór @ 78.8.46.*

wysłany: 2013-06-06 23:35

przecież to klasyczny internetowy fejk, wywal to wojtku bo wstyd

Iza @ 92.41.251.*

wysłany: 2013-06-07 01:28

...konkurs-znajdź różnice pomiędzy,właścicielem bloga!!! a resztą oszustów politycznych.

upss @ 78.88.136.*

wysłany: 2013-06-07 09:10

Ten tekst pojawił się swego czasu na Demotywatorach z dopiskiem w stylu - tak naprawdę to nie są słowa B.Cosby'ego, ale prawdziwe. Sprawdził Pan czyje naprawdę to słowa?

Zzz.. @ 78.8.58.*

wysłany: 2013-06-07 09:18

Dobrze gada! Polać mu kolejkę ;)

fajne @ 178.183.179.*

wysłany: 2013-06-07 09:29

fajne, tylko szkoda że to fejk:
http://urbanlegends.about.com/od/billcosby/a/I-Am-76-And-I-Am-Tired-By-Bill-Cosby.htm

Paweł Kucharski @ 78.10.98.*

wysłany: 2013-06-07 13:08

Bardzo smaczne i uniwersalne. Powinno się to powtarzać organizacjom typu Związki Zawodowe, Sejm, partiom politycznym, Panu Dudzie, organizacjom bezrobotnych,.... i innym (każdy tu może coś wpisać).

anonim @ 178.37.220.*

wysłany: 2013-06-07 16:11

Tak zaczyna się tekst, który od kilku dni podbija polskiego Facebooka. Jak nietrudno zgadnąć to łańcuszek. Jak zwykle - pełen kłamstw, niedomówień i przekłamań

Można się z tymi tezami zgadzać, można nie, ale warto wiedzieć, że Bill Cosby nie ma nic wspólnego z tą deklaracją.

Łańcuszek pochodzi co najmniej z roku 2011 (wówczas był rozsyłany mailem), bo wtedy na stronie Billa Cosby'ego pojawiło się oświadczenie, w którym czytamy m.in.:

Jeśli dostałeś FAŁSZYWEGO maila, to czas nacisnąć SKASUJ! Jest taki krążący email zatytułowany „Mam 76 lat i jestem zmęczony” - rzekomo wysłany przeze mnie. Nie napisałem tego maila, nie wysłałem go nie mam 76 lat [Cosby miał wtedy 74 lata] i nie zgadzam się z paskudnym punktem widzenia w nim prezentowanym.
Co ciekawe obecnie, dwa lata później, według bieżącej wersji łańcuszka Bill Cosby ma już 83 lata (w rzeczywistości ma 76).

Jak to zwykle w przypadku łańcuszków bywa u ich źródeł leży nieco prawdy. W tym wypadku - wpis na blogu zrobiony 19 lutego 2009 roku przez byłego amerykańskiego senatora Roberta A. Halla, zdeklarowanego republikanina. Deklaracja przypisywana Cosby'emu jest po prostu wyciętym i nieznacznie zmienionym tekstem Halla.

Nic dziwnego, że radykalnym poglądom ktoś postanowił przypisać twarz znanego aktora - w końcu kto chciałby przesłać dalej czy udostępnić utyskiwania niezbyt znanego senatora z Massachusetts? Billa Cosbby'ego kojarzy każdy, a że sam celebryta nie zgadza się z tymi poglądami? Tym gorzej dla niego - internet przecież wie lepiej.

Pan pewnie też.... jak zwykle....

Obywate_ @ 83.4.148.*

wysłany: 2013-06-08 14:19

Czyli jednym zdaniem podsumowującym powyższy tekst oznajmia pan że jest szowinistą. Brawo!

Nikt z nas nie jest jednoosobowym państwem ani armią zdolną do samodzielnego życia w dzisiejszych czasach i każdy z nas jest uzależniony od innych ludzi z którymi musi się dzielić by żyć w cywilizowanym świecie.


W.L.--- Powiem więcej, jestem szowinistyczną świnią z prawem do własnych poglądów. Pracuję dla siebie a nie dla innych, jeśli pan sobie życzy, może pan sobie rozdać swój majątek innym oraz pozwolić zamieszkać w swoim domu/mieszkaniu biednym emigrantom razem z ich kozami. Ale mnie proszę do tego nie zmuszać.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: