Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Myśl samodzielnie!

2012-02-23 12:37
"Kiedyś chodziło o to aby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"- Margaret Thatcher

Szukając akceptacji ludzie często przystają do grupy, która wydaje się atrakcyjniejsza od pozostałych z wielu powodów. A najczęściej jest atrakcyjniejsza, ponieważ nie wymaga zbyt dużej pracy, samodzielnego myślenia i wystarczy, że w trakcie rozmowy powie się " i ja też". Powtórzy się frazesy zasłyszane w mediach i już się jest częścią popularnej grupy w społeczeństwie. Grupy, która dba o siebie a nie o Ciebie - głosowałeś na nich, bo chciałeś być fajny. Więc teraz jesteś współodpowiedzialny za to co się dzieje.

Zanim coś powiesz to pamiętaj, że Ty też:

- jesteś odpowiedzialny za to, że nowa autostrada przed ukończeniem budowy pęka, we Włoszech na południu śnieg pada raz na kilkadziesiąt lat a autostrady pomimo tego, że nie są przystosowane do takich opadów nie rozpadają się !
- jesteś odpowiedzialny za to, że zniesiono refundacje za leki, ciężko chorym ludziom odebrano nadzieję na życie ponieważ nieudolne zarządzanie finansami państwa tworzy olbrzymią dziurę, stadion dwa razy droższy niż zakładano ale trzeba dokończyć budowę!
- jesteś odpowiedzialny za to, że Stadion Narodowy kosztował 2 mld złotych a nie 1,1 mld złotych a i tak nie jest zbudowany i gotowy do użytku! Ma same braki i niedoróbki!
- jesteś odpowiedzialny za to, że likwidują MDK i inne instytucje w mieście,
- jesteś odpowiedzialny za to, że dziury w drogach zalepiają ludzie, którzy totalnie się do tego nie nadają, lepikiem, później sam niszczysz swój samochód na tych drogach !
- jesteś odpowiedzialny za to, że prezydent miasta ma zastępców i płaci im... no właśnie za co ? Nie potrafi samodzielnie myśleć za 10 tys miesięcznie ? to jakim jest menedżerem ? żadnym!
- jesteś odpowiedzialny za to, że w Radzie Miasta są często ludzie, którzy nigdy w życiu nie wypracowali złotówki, stoją pod Ratuszem i chwalą się jakie to mają wtyki w partii i kto przed nimi ucieka, nie myślą o tym, że w budynkach tuż obok leje się po ścianach, ludzie tracą pracę w jeleniogórskich firmach,
- jesteś odpowiedzialny za to, że płacisz za paliwo 5,80 zł/l zarabiasz 2-3 tys (często 1,5 tys zł), za to samo paliwo na Zachodzie Europy zapłacisz 6,50 - 7 zł z tym, że tam zarabiasz 6 tys zł! po wakacjach i kompromitacji po Euro zapłacisz 7zł,
- jesteś odpowiedzialny za to, że likwidują szkoły, placówki opiekuńcze itp.
- jesteś odpowiedzialny za to, że ACTA zostało podpisane,
- jesteś odpowiedzialny za to, że Mucha zatrudniła kolegę w zarządzie potężnej spółki, pracy do której się nie nadaje i do tego za publiczne pieniądze,
- jesteś odpowiedzialny za to, że znajomi urzędników mogą wynajmować lokale za tak niskie stawki, tak w Twoim mieście!
- jesteś odpowiedzialny za to, że od początku roku przybyło 250 tys bezrobotnych w Polsce,
- jesteś odpowiedzialny za to, że nie zbudowano dróg na czas czy autostrad, w sumie niczego co obiecywano nie ma i nie będzie,
- jesteś odpowiedzialny za to, że zawieszono i zlikwidowano 250 tysięcy firm w ostatnim roku,
- jesteś odpowiedzialny za to, że za to że będziesz pracować do 67 roku życia, a może dłużej :)
- jesteś odpowiedzialny za to, że w tej chwili wiele osób ponownie wyjeżdża z Polski, bezrobocie blisko 14%, i rośnie,
- jesteś odpowiedzialny za to, że państwo nie pomaga rodzinom i nie inwestuje w kolejne pokolenia, nie dostaniesz emerytury! Kto za Ciebie zapłaci składki aby ZUS miał co wypłacić ?
- jesteś odpowiedzialny za to, że sędzia zarabia 4 tysiące netto, myślisz że to dużo po tylu latach nauki?, za wydawanie wyroków i narażanie życia własnego oraz rodziny ?

Mam wymieniać więcej przykładów ?
Sami tych ludzi wybraliście, ile razy musicie włożyć rękę w ogień aby się nauczyć, że to parzy i zrobi krzywdę ? Wybraliście ich po raz drugi lub po raz któryś, tę samą opcję. Chyba czas na to aby wyjąć dłoń z ognia i zdmuchnąć płomień, prawda ?
Ci ludzie chcą być, chcą fruktów, chcą ustawiać znajomych, rodziny, siebie, nie widzisz tego ?

Galeria


Komentarze

Realista @ 78.10.98.*

wysłany: 2012-02-23 13:37

Ma Pan 100% racji. Dodam, że wiek emerytalny o którym mówi PO na bank zostanie podniesiony jeszcze o 3 lata.

JG @ 78.10.100.*

wysłany: 2012-02-23 17:00

No ja widzę i co z tego? Odpowiadam za siebie, za rodzinę, ale za znajomych już ręczyć nie mogłem :( Boje się, że PO może wygrać kolejne wybory a i ja będę musiał się stąd zwijać.

Stefan112 @ 77.254.98.*

wysłany: 2012-02-23 19:45

Czysty populizm. Proszę jeszcze dopisać do listy powyżej:

-jesteś odpowiedzialny za to, że Wojciech Lesczyk nie został ponownie radnym

W.L.---> a to akurat Panie Stefanie sobie chwalę z perspektywy czasu :) Proponuję wystartować i zobaczyć jak to wygląda od zaplecza:)

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: