Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Ścieżki śmierci

2011-07-16 12:38
Kiedy zapytamy włodarzy miasta jakie atrakcje może zaoferować Jelenia Góra na pierwszym miejscu wymienia się sieć ścieżek rowerowych. Istny raj dla cyklistów.

Właściwe mówimy nieprawdę i nie my a Ci co chcą nam tylko zaciemnić widok porażek i braku działania w tym obszarze.
Stolicą MTB jest Wałbrzych, w przewodnikach rowerowych wydawanych przez różne wydawnictwa czy też portale internetowe nasz region zaczyna być pomijany. Brak nowych ścieżek, inwestycji w infrastrukturę rowerową, reklamy. Bo chyba nikt nie powie że jedna ścieżka budowana z wielkim trudem wzdłuż ul. Konstytucji 3 Maja jest wielkim przełomem w tej dziedzinie. Raptem to dwa kilometry asfaltu i to niekoniecznie dla ruchu niezmotoryzowanego.

Każdego dnia w mniej więcej tych samych godzinach ścieżkami pędzą spore grupy na quadach i crrosach. Osobiście nic do nich nie mam. Ale fakt jazdy po ścieżkach gdzie przemieszczają się ludzie jest niedopuszczalny. Również dobrze mogą zacząć wjeżdżać na chodniki bo tak szybciej i ciekawiej!! Nie ma na ścieżkach barierek ograniczających możliwość wjazdu czegoś większego niż rower czy wózek dziecięcy, czy też zapobiegającym nagłemu wyjazdowi ze ścieżki na obwodnicę. Moje wymysły? Proszę pojechać ścieżkami do Lwówka Śląskiego i zobaczyć jak są zabezpieczone. Podobnie jest z przejściem dla pieszych na ul. Konstytucji 3Maja, kto wpadł na pomysł tak kuriozalnego rozwiązania? Ile było wypadków kiedy było przejście dla pieszych bez sygnalizacji przy salonie samochodowym przy estakadzie. Ile było dyskusji i protestów. I ponownie nikt nie pomyślał? Za co my płacimy tym genialnym ludziom sprawującym władzę? Za co ? Głupota i absurd w każdym działaniu.
Dziwię się, że nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi!!! Czekałem nie poruszając tego tematu chociaż tuż przed oddaniem ścieżki do użytku takie rajdy miały już miejsce, tak jak wyścigi pieszych przed zaskoczonymi kierowcami na przejściu. Czy musi dość do tragedii?? Dlaczego tak bezmyślne działania wciąż mają miejsce w Jeleniej Górze? Czemu mieszkańcy mają takiego pecha na każdym kroku? Dlaczego nie odwołuje się ludzi ze stanowisk sprawujących nadzór, którzy swoją pracę partaczą a są opłacani z moich podatków czyli pracują dla mnie!
Jeśli dojdzie do wypadku w tych miejscach, to informuję publicznie, że złożę zawiadomienie do prokuratury na osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy. Muszą się skończyć czasy braku odpowiedzialności za wykonywaną pracę na stanowiskach publicznych.

Galeria


Komentarze

gjjl @ 78.88.145.*

wysłany: 2011-07-16 16:06

Oczywiście,wszystko co się zrobi jest " be". Tylko dlaczego Szanowny Panie, nic nie mówi Pan o ludziach,przecież to oni powodują wypadki a nie droga,przejście,rosnące drzewo itd.
Rozumiem,że programowo musi się wszystko nie podobać, ale
czy musi?

W.L.--->Proszę spojrzeć na mój blog i wskazać kogo lansuję? Nikogo. Wskazuję tylko te błędy które wpływają na spadek jakości życia w naszym mieście. Sam jestem cyklistą i tylko dlatego zwracam na to uwagę ponieważ zostałbym rozjechany prze takich jegomości, możliwe że Panu to jest obojętne jednak gdyby na moim miejscu była Panu bliska osoba, rozmowa byłaby inna.

Robin @ 31.174.170.*

wysłany: 2011-07-16 18:47

Racja ale trzeba było wnieść sprzeciw na etapie projektu.Zawszw można zamalować pasy.Racja,nie przemyślane rozwiązanie z tym przejściem ale pewnie takie przepisy że pasy muszą być.


W.L.---> A kto miał dostęp do tego zacnego projektu? Obecnie wszyscy zakładamy, że osoby które zatrudniamy i posiadają uprawnienia wiedzą czym się zajmują i jak wykonać projekt. Niestety jak się okazuje, Jeleniej Góry to nie dotyczy.

ciekawy @ 80.51.157.*

wysłany: 2011-07-17 00:07

Dlaczego Pański talent "krasomówstwa przeciw rządzącym" nie objawił się gdy był Pan elementem (czyt.:radnym) tej władzy??? Cyt.:"Za co my płacimy tym genialnym ludziom sprawującym władzę?" - czy to nie autoironia??? Poza tym ma Pan rację - to partactwo!!! Może zawiadomi Pan prokuraturę przed wypadkiem a nie post factum! Wtedy już napiszą o tym wszystkie brukowce i palma pierszeństwa opadnie!!!?

W.L.---> Co do czasu kiedy byłem radnym, złożyłem wiele interpelacji o których Pani/Pan nie mógł się dowiedzieć ponieważ było to publikowane w takich miejscach w których nikomu się nie chciało szukać, np: w BiPie.
Jak Pani/Pan wyobraża sobie zgłoszenie podejrzenia o popełnieniu przestępstwa przed jego następstwem? Chętnie skorzystam z możliwości

!!! @ 80.51.157.*

wysłany: 2011-07-17 00:09

!!!

?????? @ 80.51.157.*

wysłany: 2011-07-17 00:10

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

W.L.---> ?

?????? @ 80.51.157.*

wysłany: 2011-07-17 00:10

Jaki k...wa podpis???

W.L.---> ?

jo @ 78.8.52.*

wysłany: 2011-07-17 01:02

Podobnie uważam, że ta ścieżka jest bublem. Dróg rowerowych powinno powstawać o wiele więcej (z głową zrobionych a nie na "odwal się") jeśli JG miałaby faktycznie otrzymać miano Rowerowej Stolicy, a jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jeżdżąc po Polsce widzę, że gdzie indziej da się zrobić, i to porządnie, za to tutaj w JG niestety niewiele wychodzi. A nawet jak już coś za coś się wezmą i zrobią, to z kolei "spartolą". Wygląda to tak, jakby nikt w ratuszu nie potrafił myśleć (a myśleć potrafią, tylko im się nie chce) a jedynie rzucą dla plebsu od czasu do czasu jakiś ochłap co by przestał kłapać dziobem pod ich adresem, że nic nie robią.

pa @ 78.8.47.*

wysłany: 2011-07-17 10:29

A czym Pan się wsławił jako radny miasta w latach 2006-2010? Do powstania ilu ścieżek się Pan przyczynił? Jak Pan, joko radny, dbał o poprawę wizerunku Jeleniej Góry?

pa @ 78.8.47.*

wysłany: 2011-07-17 10:33

Tłumaczenie, że składał Pan niezliczone interpelacje, które przepadały świadczy tylko o Pańskim urzędniczym podejściu do zagadnienia. Typowy urzędnik pytany dlaczego coś jest nie tak odpowiada: przecież złożyłem pismo. To nie droga do załatwiania spraw jako wybrany przez ludność jej przedstawiciel.

W.L.--->Proszę wskazać właściwą drogę.

pa @ 78.8.234.*

wysłany: 2011-07-17 22:39

Nie będę Panu, doświadczonemu samorządowcowi podpowiadał oczywistości. Samo złożenie, to część sukcesu, a załatwienie skuteczności, to inna. O skuteczność trzeba walczyć, politykować, szukać sprzymierzeńców, lobbować, reklamować..... Dbać o skuteczność własnego działania, bo inaczej, to cała para w gwizdek.

zBIGs @ 78.8.63.*

wysłany: 2011-07-19 18:37

faktycznie dwie ścieżki na Zabobrzu to o jedną za dużo. Wolałbym jedną ale 4 km. Dzisiajkażda kończy się "w polu". A jak wjechać na Wiejską od mostu w Grabarowie, tam gdzie jest koniec ścieżki? Chyba same prywatne tereny?

korektor @ 82.139.15.*

wysłany: 2011-07-22 13:22

Wojtek, zadbaj o przecinki, stylistykę i zwyczajny polot. Tego tekstu nie da się czytać. pozdr,
kolega z dzielnicy

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: