Kilka słów o mnie

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, radny w kadencji 2006-2010 w Radzie Miasta Jelenia Góra. Prowadzę działalność gospodarczą.

Podziel się z innymi

| |

Jeleniogórskie drogi są przynajmniej 100 lat za starożytnymi rzymianami

2023-07-21 10:35
Na prośbę mieszkańców budynków znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej 83 oraz 83a w Jeleniej Górze, zamieszczam zdjęcia oraz korespondencję z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów.
Jak piszą pracownicy MZDiM w Jeleniej Górze, w piśmie będącym odpowiedzią na pismo mieszkańców ww. budynków w sprawie stanu oraz naprawy drogi wewnętrznej do tych budynków: "wykazuje ona nieznaczne nierówności oraz wyboje". Możecie Państwo na załączonych zdjęciach zobaczyć te nieznaczne nierówności i wyboje. W tym samym piśmie urzędnicy informują, iż:
"Miejski Zarząd Dróg i Mostów zamieści zadanie polegające na przebudowie przedmiotowego odcinka do projektu planu budżetu na rok 2023".

Kolejne pismo mieszkańców tychże budynków, w sprawie fatalnego stanu drogi, z dnia 5 października 2022 roku, otrzymało odpowiedz z MZDiM o niemal tej same treści: "Wykazuje ona nieznaczne nierówności oraz wyboje. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników przedmiotowej drogi, zostanie zlecone profilowanie i zagęszczenie nawierzchni istniejącej drogi wewnętrznej.(...)"

Ponownie padają słowa o umieszczeniu zadania remontu tej drogi w planie ale w związku z niewystarczająca ilością środków nie wszystkie zadania mogą zostać zrealizowane.

Zamieszczone zdjęcia drogi wewnętrznej, pochodzą z lipca tego roku.

Przeglądając Uchwałę Budżetową Miasta Jeleniej Góry na rok 2023, nie znalazłem tam zadania polegającego na przebudowie czy tez remoncie przedmiotowej drogi.

Czyli zabrakło w budżecie środków na sprawy najbardziej pilne i niezbędne. W tym kontekście należy zdać bardzo ważne pytanie: czy przeznaczenie w budżecie 80 tys. złotych na drogi wewnętrzne to kwota wystarczająca?

Może Pan Jerzy Łużniak poda do wiadomości publicznej ile Urząd Miasta Jeleniej Góry, wydał w trakcie swojej kadencji na wyjazdy służbowe, pobyty w hotelach, delegacje itp.? Jakie mieszkańcy maja korzyści z tych wyjazdów i czy nie lepiej byłoby gdyby te środki zostały przeznaczone np. na naprawy dróg wewnętrznych?

Na moje zapytanie w trybie informacji publicznej, zostałem poproszony o uzasadnienie po co jest mnie potrzebna wiedza nt. kosztów delegacji i wyjazdów służbowych prezydenta.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=708023564467120&set=pcb.708023674467109

No to już chyba jedna z przyczyn została wskazana w tym tekście.

Via Appia ma blisko 2500 lat, jest najstarsza drogą wybudowana przez rzymian. Jej budowę rozpoczęto w roku 321 p.n.e. Jest ona w dużo lepszej kondycji niż wewnętrzna droga dojazdowa do budynków znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze.

Wygląda na to, iż jeleniogórskie drogi są przynajmniej 100 lat za starożytnymi rzymianami.

Komentarze

Marian @ 31.11.128.*

wysłany: 2023-07-21 11:37

Panie Wojciechu, ja bym nawet rozszerzył temat dróg, bo od lat twierdze , że nasza piękna Jelenia Góra ma tylko 1 wadę - drogi dojazd do Jelonki to wciąż droga przez mękę - czy orientuje się Pan na jakim etapie jest budowa obwodnicy Kaczorowa? Wiem, że były już konsultacje ale coś ostatni temat ucichł...

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: